Intensywne opady i zamiecie śnieżne – ostrzeżenia IMGW dla regionu

4
Fot. pixabay.com
Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie ze sobą intensywne opady śniegu oraz zamiecie śnieżne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla regionu południowej Wielkopolski. Warunki na drogach mogą być bardzo trudne dlatego kierowców prosimy o zdjęcie nogi z gazu!

Synoptycy przewidują intensywne opady śniegu, które będą utrzymywać się nad naszym regionem od godziny 23.00 w niedzielę do godziny 18.00 w poniedziałek. Przewiduje się opady do 20 centymetrów białego puchu.

Większym problemem mogą być zamiecie śnieżne, które także mogą nawiedzić południową Wielkopolskę. W tym przypadku IMGW wydało żółty alert i obowiązuje on od godziny 23.00 w niedzielę do 19.00 w poniedziałek. “Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h, oraz opady śniegu” – informuje IMGW.

Fot. IMGW
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • Taka zima powinna być co roku nie mieszkamy w Afryce. Śnieg i mróz do 10 stopni trzymający do końca marca. przynajmniej wymroziłoby trochę robactwo niszczące kwiaty krzewy czy drzewa na działkach i nie tylko, człowieczek też lepiej się czuje kiedy oddycha czystym mroźnym powietrzem nie mokrą zgnilizną.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick