DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Integracyjny plac zabaw w budowie. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego

Integracyjny plac zabaw powstaje przy ulicy Chrobrego w Ostrzeszowie. To zwycięski projekt pierwszej edycji Ostrzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Integracyjny plac zabaw powstaje z myślą o dzieciach zdrowych oraz tych niepełnosprawnych. – Myślę, że ten plac zabaw będzie służył wszystkim dzieciom i będzie na nim integracja dzieci i rodziców – mówiła Magdalena Szczepaniak, autorka zwycięskiego projektu. Prace przy ulicy Bolesława Chrobrego już trwają. Teren placu zabaw jest zamknięty dla dzieci tak, by nikomu nie stała się krzywda.

Prace przy budowie integracyjnego placu zabaw rozpoczęły się z lekki opóźnieniem. Wszystko dlatego, że fundacja Nos Duo urzeczona pomysłem, postanowiła wesprzeć projekt finansowo i nieco poszerzyć zakres prac. – Będziemy ustawiać cztery dodatkowe urządzenia integracyjne: huśtawkę, karuzelę, zestaw zabawowy i huśtawkę wagową. Dzieci będą mogły wspólnie się bawić. Dodatkowo powstanie podwójna tyrolka – wymienia Michał Kula, naczelnik Wydziału Kształtowania Środowiska i Spraw Komunalnych.

Jak mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa, tego typu urządzeń integracyjnych pojawia się w Ostrzeszowie coraz więcej. Przykładem jest nowo wybudowany plac zabaw przy ulicy Norweskiej. – Chcemy, by plac zabaw przy Bolesława Chrobrego nie był jedynym integracyjnym placem zabaw. Chcemy żeby na wszystkich systematycznie pojawiały się taki elementy.

Obecnie w Ostrzeszowie trwa trzecia edycja budżetu obywatelskiego. Trwa weryfikacja zgłoszonych projektów. Prezentacja zakwalifikowanych pomysłów odbędzie się już na początku lipca. Na wrzesień zaplanowano głosowanie, a zwyciezców trzeciej edycji poznamy już w październiku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz