Inflacja rośnie. Politycy Koalicji Obywatelskiej ostro o „niegospodarności rządu”

15
Podatki rosną zbyt szybko, o wiele za dużo i rosnąć niestety pewnie będą – grzmi opozycja. Senator Ewa Matecka i poseł Mariusz Witczak z Koalicji Obywatelskiej wyliczali podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w mijającym tygodniu, ile stracą Polacy ze swoich kont i portfeli w najbliższym czasie. Galopująca inflacja to według parlamentarzystów opozycji wyższe ceny żywności, paliwa, energii, wszelkich towarów i także usług. - Wysokie podatki to efekt braku pieniędzy w krajowym budżecie - mówił poseł Witczak.

Opozycyjni parlamentarzyści z Koalicji Obywatelskiej – senator Ewa Matecka i poseł Mariusz Witczak zaprosili dziennikarzy na konferencję, podczas której wybrzmiało kilka bieżących tematów. Oprócz komentarzy dotyczących marszów kobiet po śmierci pacjentki w szpitalu w Pszczynie oraz debaty na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, znaczącą część rozmowy pochłonął temat rosnącej inflacji i stanu krajowego budżetu.

Według przestawicieli KO w ostatnim czasie pojawia się zbyt wiele nowych rodzajów podatków, a te, które i tak już funkcjonują – zostały bądź zostaną podniesione. Senator Matecka i poseł Witczak wyliczali ile straci „przeciętny Kowalski” na galopującej inflacji.

Wyliczano także jak zmieni się wysokość składki zdrowotnej odprowadzanej do ZUS oraz poruszono temat niezrealizowanego projektu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącego funduszu odbudowy szpitali. Skrót wypowiedzi parlamentarzystów publikujemy w załączonym materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

  1. „przeciętny Kowalski” a do tego wyborca pisu nie ma zielonego pojęcia o ekonomii, ważne jest dla niego tylko to, że dostanie ochłap z pańskiego stołu – „pińcetki”, 13. i 14. emerytury. A że zżera je inflacja jeszcze się nie przekonał na własnej skórze, więc poparcie dla pisu nadal ponad 30 procentowe…

  2. Jak się władowało tyle pieniędzy w pandemii to inflacja jest naturalna reakcja na sztuczny pieniądz w gospodarce. Ale nie pamiętacie jak żeście brali te pieniądze. Przedsiębiorcy wielkie kwoty. A ilu z was dostało covidowy dodatek?
    Męczące i bez pokrycia są wasze wpisy. Wina rządu że dał wam pieniądze za locdown ale tego nikt nie mówi na głos.

  3. KO to partia liberałów, a od kiedy to liberałowie troszczą się o zwykłych ludzi? Partia Tuska już przez 8 lat pokazywała co potrafi i dlatego przegrali wybory w 2015, sami sobie są winni. Nie mówię że PIS jest idealną partią ale za KO nic by nie było z tych socjali, a inflacja szaleje w całej Europie, taki jest niestety efekt lockdawnów .

  4. Ta”gospodarność” za rządów totalsów bokami wychodziła,jeszcze dłużej by rozkradali ,a koniec to radlonki szparagów ,lub zmywak za granicą.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick