In vitro w Przygodzicach. Sprawdź, jak skorzystać z programu

0
Fot. Pixabay
5 września ruszyły zapisy dla mieszkańców Gminy Przygodzice do programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, czyli popularnego in vitro. Realizowany jest on we współpracy z samorządem Województwa Wielkopolskiego. Jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z dofinansowania? Piszemy o tym na wlkp24.info.

Gmina Przygodzice jest jedną z 36 gmin w Wielkopolsce, która przystąpiła do „Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego w latach 2022-2023”. Realizuje go Klinika InviMed.

Każda para, która zakwalifikuje się do programu, otrzyma maksymalnie 5 tys. zł dofinansowania. Kwota ta jest przeznaczona na jedną procedurę i może być niższa, jeśli nie zostaną wykonane wszystkie usługi medyczne przewidziane w programie. Ważną informacją jest też to, że każda para może skorzystać z maksymalnie trzech prób zapłodnienia. Pod warunkiem pozytywnej kwalifikacji medycznej i dostępności miejsc.

By zakwalifikować się do programu – zarówno mężczyzna jak i kobieta – muszą spełnić kilka warunków:

  • W dniu zgłoszenia muszą mieć ukończone 25 lat, a kobieta – nieukończone 40 lat wg daty urodzenia.
  • Mieszkać na terenie województwa wielkopolskiego, na terenie 36 gmin, które przystąpiły do programu, w tym w gminie Przygodzice.
  • Przedłożyć realizatorowi wypełniony druk świadomej zgody na udział w programie.
  • Podpisać oświadczenie, że nie są obecnie uczestnikami innego programu o podobnym charakterze finansowanym ze środków publicznych bądź nie uczestniczyły w takowym w przeciągu ostatnich trzech lat.
  • Mieć stwierdzoną i potwierdzoną dokumentacją medyczną bezwzględną przyczynę niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności (zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu wraz ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego).

Realizacja programu trwa do końca 2022 roku, a szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej kliniki.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick