Imponujące występy młodych tancerek

0
Dobiegł końca Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” w Ostrowie Wielkopolskim. Na scenie wystąpiło kilkaset młodych adeptek sztuki tańca, prezentujących niezwykłe choreografie. Kto wygrał? Zdradzamy na wlkp24.info.

Ostrowskie Centrum Kultury po raz kolejny ugościło dziesiątki grup tanecznych z całego kraju, aby mogły rywalizować o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach. Zapierających dech w piersiach występów nie brakowało. Trudne zadanie mieli zatem doświadczeni jurorzy, którzy o tańcu wiedzą wszystko. O dziwo w wielu przypadkach byli jednogłośni, choć w niektórych przypadkach mieli ból głowy. Nie mogło być inaczej, wszak na scenie wystąpiło około 460 uczestników z 31 szkół tańca, którzy wykonali 175 prezentacji w różnych technikach tanecznych.

Jedną z grup występujących na scenie była Grupa Baletowa Gwiazda z Ostrowa Wielkopolskiego, która tradycyjnie została nagrodzona. Tym razem w dwóch kategoriach, a ich występy publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Konkurs podzielono na dwa dni. W sobotę rywalizowano o Puchar Starosty Ostrowskiego, a w niedzielę o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Pierwszego dnia Grand Prix Grupa otrzymał zespół Harmonic Mini ze Środy Wielkopolskiej, a Grand Prix Solo trafiło do Aleksandry Lewek z Grupy Baletowej Gwiazda. Drugi dzień należał do Studia Tańca Rytmix z Konina, które otrzymało Grand Prix Grupa. Grand Prix Solo przypadło natomiast Annie Fijałkowskiej z MDK Radom.

Wyniki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca”

Sobota, 28 września
Grand Prix Grupa – Puchar Starosty Ostrowskiego: Harmonic Mini (Średzkie Stowarzyszenie Tańca Współczesnego, Środa Wielkopolska)
Grand Prix Solo: Aleksandra Lewek – Grupa Baetowa „Gwiazda” (Ostrów Wielkopolski)
Grand Prix Duo/Trio: Lena Jaskólska, Judyta
Jarzembińska – Milo Dance (Gdynia)
Osobowość artystyczna: Julianna Grzeszczyk – Grupa Baletowa „Gwiazda” (Ostrów Wielkopolski)

Niedziela, 29 września
Grand Prix Grupa – Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego: Studio Tańca Rytmix Konin (Konin)
Grand Prix Solo: Anna Fijałkowska (MDK Radom)
Grand Prix Duo/Trio: Nikola Płatek, Jagoda Suchecka – Studio Baletowe „Terpsychora” (Katowice)
Osobowość artystyczna: Hanna Szczepaniak – Grupa Baletowa „Gwiazda” (Ostrów Wielkopolski), Stanisława Tomczak – Fundacja Tańca i Sztuki „Na scenie” (Środa
Wielkopolska)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick