DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ilu bezrobotnych jest w powiecie krotoszyńskim?

Bezrobocie w powiecie krotoszyńskim jest wyższe, niż w ubiegłym roku, jednak nie wzrosło ono aż tak bardzo, jak się spodziewano. Na ten moment w Powiatowym Urzędzie Pracy w Krotoszynie jest zarejestrowanych o 50 osób więcej, niż w tym samym okresie w roku ubiegłym.

Struktura zapotrzebowania na pracowników w poszczególnych dziedzinach gospodarki jest w powiecie krotoszyńskim niezmienna od lat. Wiele ofert w tamtejszym pośredniaku dotyczy pracy fizycznej. – Dominują oferty kierowców, handlowców i sprzedawców. Mało jest ogłoszeń dotyczących poszukiwania pracowników do biur. Jeśli chodzi o liczbę osób zarejestrowanych w naszym urzędzie to na ten moment jest ich 1 150. Blisko 60% z nich stanowią kobiety – informuje Małgorzata Grzempowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie.

Rejestrując się do urzędu pracy dana osoba oświadcza, że jest zdolna i gotowa do podjęcia zatrudnienia. Odmowa przyjęcia oferty z „pośredniaka” możliwa jest tylko w przypadku, gdy jest ona uzasadniona. A wśród najczęstszych powodów odmowy znajdują się: stan zdrowia oraz brak możliwości dojazdu do miejsca pracy.

Szacowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w Polsce na koniec 2022 roku wynosiła nieco ponad 5%. Było to o 6 punktów procentowych mniej niż rok wcześniej.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz