DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ikarus Feel z Lublina laureatem Jarocińskich Rytmów Młodych

Nowy jarociński amfiteatr muzycznie ożył już o 16.00, kiedy w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych na scenie zaprezentowało się pięć zespołów wyłonionych spośród niemal 180 zgłoszeń.

W jury zasiadali m.in. Darek Malejonek i Daria Zawiałow. Decyzją jurorów zwycięzcą przeglądu został lubelski zespół Ikarus Feel. Prócz 10 tysięcy złotych, jakie otrzymali jego członkowie, muzycy w nagrodę zagrają też w sobotę na głównej scenie Jarocin Festiwalu.

Nagroda specjalna w wysokości 5 tysięcy złotych trafiła do zespołu Transgresja. Gitarzystę tej grupy, Mateusza Kołodziejczyka okrzyknięto też najciekawszym gitarzystą przeglądu. Grupa ujęła jurorów i publiczność nie tylko brzmieniem, ale i sceniczną stylizacją. Dodatkową nagrodę, możliwość nagrania singla, burmistrz Jarocina przyznał zespołowi The POKS.

Tuż przed ogłoszeniem werdyktu na jarocińskiej scenie zagrał laureat Jarocińskich Rytmów Młodych sprzed 35 lat, zespół Acapulco, który wrócił do dawnych brzmień i dawnego repertuaru, a wisienką na torcie był specjalny projekt muzyczny Darka „Maleo” Malejonka. Muzyk, który przygotował go na zeszłoroczną, on-line’ową edycję festiwalu, teraz mógł zaprezentować koncert realnej publiczności. Z amfiteatralnej sceny wybrzmiało kilkanaście najbardziej znanych utworów polskiego rocka lat 80., a wykonali je m.in. Ania Rusowicz, Skubas, Renata Przemyk i Tomasz Budzyński.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • AJZWJ
    a jak zapachy w jarocinie ?

    sobota, 17 lipca, 2021

    bo z tym różnie bywa ?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz