III Mini Turniej im. Jerzego Kryjoma. OZPN Kalisz zwycięski, dwie ostrowskie drużyny na podium

0
OZPN Kalisz nie miał sobie równych w III Krajowym Mini Turnieju im. Jerzego Kryjoma w Ostrowie Wielkopolskim. Zwycięzcy byli faworytami od początku, ponieważ ich zespół składał się z najlepszych małych piłkarzy z okręgu, ale jego przedstawiciele i tak nie mieli w turnieju łatwo. Pozostałe miejsca na podium należały kolejno do KP Centry 1946 Ostrów Wielkopolski i TP Ostrovii 1909.

Niemal 100 osób z ośmiu regionalnych drużyn wzięło udział w III Krajowym Mini Turnieju im. Jerzego Kryjoma w Ostrowie Wielkopolskim. Stawka toczyła się o awans do turnieju głównego, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 1 września.

Młodzi adepci sztuki piłkarskiej podeszli do niedzielnego turnieju bardzo poważnie i z zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo w wymagających zawodach, w których oprócz przeciwników, musieli też stawić czoła upałowi. Zaczęło się od prawdziwego strzelania, bo w pierwszych meczach na otwarcie padło 10 bramek. To był dopiero początek, bo w całych zawodach strzelono aż 154 gole. 52 z nich były autorstwa zwycięzców – OZPN-u Kalisz.

W skład tej drużyny weszli najlepsi młodzi piłkarze z okręgu kaliskiego, ale ostrowskie drużyny też pokazały się z bardzo dobrej strony i niewiele brakowało, a jednak z nich wygrałaby całą rywalizację. Centra Ostrów zajęła drugie miejsce, a Ostrovia 1909 była trzecia. Tuż za podium uplasowała się Akademia Krecika, a na piątym miejscu znalazła się Reprezentacja LZS-u.

– Do ostatniej kolejki spotkań, trzy zespoły miały szansę na wygranie turnieju. Chłopacy z taką determinacją walczyli na boisku, że sędziowie stolikowi musieli na bieżąco rozpatrywać wszystkie warianty rozstrzygnięć – mówią organizatorzy.

Oprócz pucharów i medali rozdano także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. Strzelcem, który nie miał sobie równych, został Wiktor Sudolski (KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski), który zdobył 13 bramek, a najlepszym bramkarzem – Maciej Musiał (OZPN Kalisz).

Jednym z najciekawszych meczów turnieju było starcie zespołu z Kalisza z rówieśnikami z KP Ostrovii 1909. W roli faworytów byli stawiani ci drudzy, chociaż ostatecznie musieli uznać wyższość kolegów z przeciwnej drużyny. – Ostatnie dwie minuty nieuwagi, kosztowały zespół z Ostrowa stratę dwóch goli i przymusowy podział punktów przy remisie 3:3 – dodają.

VI Międzynarodowy Turniej Główny odbędzie się 31 sierpnia i 1 września. Już wiadomo, że oprócz Lecha Poznań, Widzewa Łódź i Legii Warszawa po raz pierwszy wystąpi Wisła Kraków. Nie zabraknie oczywiście zagranicznych szkółek, co będzie dodatkowym bodźcem dla naszych małych piłkarzy, którzy na pewno podejdą do tych zawodów z wielką ambicją.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. OZPN Kalisz
2. KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski
3. TP Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
4. Akademia Krecika
5. Reprezentacja LZS
6. KUKS Zębców
7. Raszkowianka Raszków
8. OKS 1926 Ostrów Wielkopolski

NAGRODY INDYWIDUALNE:
Najlepszy strzelec: Wiktor Sudolski (KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski) – 13 goli
Najlepszy bramkarz: Maciej Musiał (OZPN Kalisz)

STATYSTYKI TURNIEJU:
Liczba rozegranych meczów – 28
Liczba strzelonych bramek – 154
średnia bramek na mecz – 5,5

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick