II Jesienna Konferencja Kardiologiczna w Ostrowie Wielkopolskim

0
Fot. Pixabay
W sobotę 9 listopada odbędzie się II Jesienna Konferencja Kardiologiczna w Ostrowie Wielkopolskim. - Ma ona służyć wymianie doświadczeń naukowych i poszerzaniu wiedzy z zakresu kardiologii - informują organizatorzy, a więc Wielkopolska Izba Lekarska, a także Oddział Kardiologiczny Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

To ważne z punktu widzenia kardiologów wydarzenie ponownie zostanie zorganizowane w Ostrowskim Centrum Kultury. Najpierw na dużej scenie odbędzie się panel poświęcony roli lekarza rodzinnego w walce z epidemią chorób sercowo-naczyniowych. Głos zabiorą prof. dr hab. n. med. Dariusz Kozłowski, prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Filipiak oraz prof. dr hab. n. med. Stefan Grajek, którzy poruszą m.in. tematy nadkomorowego zaburzenia rytmu serca oraz diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego.

W drugiej z trzech części prof. dr hab. n. med. Ewa Straburzyńska-Migaj opowie o niewydolności serca po zawale, a prof. dr hab. n. med. Jadwiga Nessler skupi się na temacie kompleksowej opieki nad chorym z niewydolnością serca w warunkach POZ.

Po południu odbędzie się także trzecia i ostatnia część. Rozpocznie ją dr n. med. Michał Chudzik, który przedstawi wykład pt. „Mój pacjent ze stymulatorem – nie taki diabeł straszny”. Poruszony zostanie także temat arytmii oraz wiedzy lekarza jako klucza do sukcesu w diagnostyce „starych chorób”.

W niedzielę odbędą się trzy warsztaty. Będą poświęcone pacjentom, pułapkom EKG oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info objęły to wydarzenie patronatem medialnym.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick