Igły poszły w ruch! Arena Ostrów punktem szczepień nauczycieli

7
W sobotni poranek w budynku Areny Ostrów zjawili się nauczyciele, którzy zdecydowali się przyjąć szczepionkę AstraZeneca przeciwko COVID-19. Wielu z nich przyszło tam z nadzieją, że podany preparat pozwoli szkolnej społeczności szybko wrócić do normalności.

Arena Ostrów wypełniła się dzisiaj nauczycielami, którzy zadeklarowali swoją chęć na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Drzwi hali widowiskowo-sportowej otworzyły się o godzinie 9.00. Pierwszy etap to obowiązkowe mierzenie temperatury, podanie swoich danych osobowych i wypełnienie stosownych formularzy.

Pedagodzy przed szczepieniem odbyli jeszcze krótką rozmowę z lekarzem i zasiedli na krześle, odsłaniając lewe ramię. Szczepienie trwało zaledwie kilkanaście sekund.

Wielu z nich nie bało się reakcji poszczepiennej, a poddanie się szczepieniu uznaje za dobry i ważny krok w powrocie do normalności. – Będziemy spokojniejsi. Wolę przecierpieć te 48h, niż bać się zakażenia i być może ciężkiego przebiegu COVID-19. Robię to także z myślą o moich bliskich – powiedział portalowi wlkp24.info jeden z nauczycieli. – Mam trójkę dzieci i wszystkie mają w tej chwili naukę zdalną. Ja też prowadzę takie lekcje. Wszyscy jesteśmy już tym zmęczeni i liczę, że już niedługo będziemy mogli wrócić do normalnej nauki – dodała kolejna z grona pedagogów.

Coraz częściej słyszy się, że samopoczucie osób zaszczepionych preparatem firmy AstraZeneca nie jest najlepsze. Występuje wysoka gorączka, osłabienie, bóle mięśni. Bardzo poważne reakcje poszczepienne występują jednak niezmiernie rzadko i jest to promil z grupy wszystkich podanych szczepionek.

Minister Michał Dworczyk odpowiedzialny za program szczepień poinformował o kolejnych datach związanych z zakończeniem i rozpoczęciem szczepień kolejnych grup Polaków. Jeśli nie pojawią się nieoczekiwane zdarzenia, plan ma wyglądać następująco:

 • 7 marca ma się zakończyć proces szczepień nauczycieli.
 • 7 marca ma się rozpocząć szczepienie uzupełniające kadry medycznej.
 • 15 marca ma się rozpocząć szczepienie osób przewlekle chorych (grupa 1B) – szczepionki firm Pfizer i Moderna.
 • 22 marca ma się rozpocząć szczepienie służb mundurowych (grupa 1C).
 • 22 marca ma zostać uruchomiony proces zapisów dla pacjentów 60-65 lat – szczepionki firmy AstraZeneca.

Niestety, podczas wczorajszej konferencji prasowej Adam Niedzielski, Minister Zdrowia poinformował, że mamy już do czynienia z trzecią falą epidemii w Polsce. Dodatkowo w okolicy Suwałk potwierdzono południowoafrykański wariant koronawirusa. Szef resortu niedługo ma przedstawić także zmiany dotyczące noszenia maseczek. Nie będziemy już mogli zasłonić nosa i ust przyłbicą lub szalikiem. W grę będą wchodzić jedynie maseczki. – Co do rodzaju noszonych maseczek, ma być to miękka forma rekomendacji rady medycznej – wyjaśnił minister zdrowia.

CZYTAJ: Mutacja południowoafrykańska w Polsce! Co dalej z przyłbicami i maseczkami?

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 1
  2

  ” nie będziemy mógł zasłonić nosa i ust przyłbicą lub szalikiem”, “miękka forma rekomendacji”.Albo musimy, albo miękka forma, czyli jestem za, a nawet przeciw.

 2. Organizacja szczepienia pod zdechłym azorkiem. Zamiast powiadomić ludzi, którzy mają się szczepić, że powinni sobie ściągnąć druk ankiety i wypełnić ja w domu, to zaprasza się ich co 20 minut, a sama strona medyczno administracyjna trwa dłużej. W efekcie narastający tłumek, kolejki przed halą, duchota w hali no i omdlenie jednej z czekających. Może ktoś, kto organizuje szczepienia ze strony szpitala, uruchomi myślenie? Czy to tak trudno zorganizować?

  • Niestety potwierdzam tą opinie.
   Czy naprawdę nie da się unikać gromadzenia się ludzi i tworzenia w ten sposób możliwości zakażenia.
   Umawiać na szczepienie małymi grupami co 20 minut zamiast 50 na jedną godzinę.
   I proszę to przyjąć, jako konstruktywną uwagę a nie ślepe krytykanctwo!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick