DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Iga i Agata Kasprzak z Ostrowa wystąpią w "Szansie na Sukces"! Jak rozpoczęła się ich przygoda ze śpiewem?

Przygoda Igi i Agaty ze śpiewaniem rozpoczęła się już w wieku przedszkolnym, kiedy rodzice zapisali je na pierwsze lekcje wokalu. Jak mówią, od razu wiedziały, że chcą to robić do końca życia. – Potencjał wokalny wykrył w nas tata, który jest zawodowym muzykiem – wyjaśniają w rozmowie z portalem wlkp24.info.

Na co dzień występują w zespole Autokorekta w ramach Ostrowskiego Centrum Kultury, który funkcjonuje pod kierownictwem Pauli Pływaczyk. Wraz z dziewczynami wydałyśmy w lipcu pierwszą płytę „Feel Happy Like a Woman”, której przez sytuację pandemiczną, niestety, nie udało nam się wystarczająco wypromować na koncertach, które były w planach – dodają Iga i Agata.

Teraz postanowiły zaprezentować umiejętności wokalne w programie telewizyjnym, który był trampoliną dla wielu późniejszych gwiazd polskiej estrady. – Na castingach do „Szansy na Sukces” byłyśmy stacjonarnie jeszcze przed pandemią, ponieważ chciałyśmy spróbować swoich sił w tym programie. Wcześniej próbowałyśmy sił w castingach do „Mam Talent”. Jesteśmy laureatkami wielu festiwali wokalnych o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim, gdzie śpiewałyśmy w duecie jak i solo – wyliczają dziewczęta.

W „Szansie” zaśpiewają piosenkę z repertuaru zespołu 2 plus 1. Jak mówią, muzyka tej formacji jest bliska ich sercu. – Oprócz piosenek współczesnych, które śpiewamy na co dzień, bardzo lubimy czasami sięgnąć po „starsze” utwory, które mają w sobie magię i niosą piękne przesłania – podkreślają.

Uzdolnione wokalnie siostry chciałyby związać przyszłość z muzyką, dlatego od najmłodszych lat uczą się śpiewu. – Jest to nasze największe marzenie. Staramy się jak najbardziej działać w tym kierunku i dążyć do wyznaczonego przez nas celu – mówią Iga i Agata Kasprzak.

Odcinek „Szansy na Sukces” z ich udziałem będzie można obejrzeć w niedzielę 18 kwietnia w TVP2 o 15.15 w TVP2.

Napisz do autora

Komentarze (11)
 • RRZK
  rodzina R. z Kalisza

  piątek, 16 kwietnia, 2021

  Ponieważ nie oglądamy TVPis, nie obejrzymy występu.
  Niemniej życzymy dziewczętom sukcesów na niwie artystycznej.
  A tak na marginesie – „Szansa na sukces” bez p. Manna, to marna podróba.

  Odpowiedz
 • T
  Tina

  piątek, 16 kwietnia, 2021

  Brawo. Będę oglądać

  Odpowiedz
 • ZKL
  Zdzisław K. Lewków

  piątek, 16 kwietnia, 2021

  Większego idiotyzmu nie słyszałem od kiedy powstał PIS. Co te urocze dziewczęta mają z TVPis-em Pięknie śpiewają, a ponieważ TVP2 prowadzi szanse na sukces to wystąpią w tej stacji i życzę Wam dziewczyny wygranej. I nie słuchajcie politycznych oszołomów sukces przed Wami tylko uparcie do niego dążcie. Pozdrawiam Was i rodziców

  Odpowiedz
 • Z
  Zdzisław

  piątek, 16 kwietnia, 2021

  Rodzinko z Kalisza podobnie mówili kiedy Program Jaka to melodia opuszczał Janowski i co program prowadzi Rafał Brzozowski i jest OK. Zmiany są niezbędne chociażby dlatego choćby dlatego by prowadzący czuli, że są prowadzącymi, a nie jak pan Janowski Bogiem i Carem którego nikt nie ruszy.

  Odpowiedz
 • R
  R.....

  sobota, 17 kwietnia, 2021

  Lepiej dla was ogladac niemiecki tvn i prac sobie mozg durnymi programami typu geslerowa, czy tam wojewódzki hahah zal mi was…
  Do wszystkiego mieszacie poilityke
  Jak.ma.byc dobrze w tym kraju jak jesteście tacy zawistni

  Odpowiedz
 • T
  Turbo

  sobota, 17 kwietnia, 2021

  W normalnym kraju producent ceni swoje gwiazdy. Zwlaszcza , kiedy nie starają się przygniatać uczestników ( bo nie muszą). Jeśli wymiana kadr: to zacznijmy od prezesów. Zasiedzenie stolka nic dobrego do firmy nie wnosi. Nie dotyczy firm priv. TVP priv. nie jest . Howgh !

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz