Idziemy do kina! Co proponują po długiej przerwie?

2
Na ten dzień czekali wszyscy kinomaniacy. Kina otworzyły swoje drzwi dla klientów, ale oczywiście w reżimie sanitarnym. Branża szykowała się na powrót 29 maja i dyrektorzy kin nie ukrywają, że wcześniejsze zielone światło nieco ich zaskoczyło. Radość jest, a kinowe repertuary powoli zapełniają się nowościami.

Do kina można wybrać się już dziś, ale należy pamiętać o obowiązujących zasadach reżimu sanitarnego.W salach może zasiąść 50% widzów, trzeba będzie zachować dystans, nosić maseczki i zrezygnować z konsumpcji. Na premiery też trzeba będzie chwilę poczekać, bo przyspieszenie terminu otwarcia kin zaskoczyło nie tylko zarządców obiektów, ale też dystrybutorów. – Ta branża trochę się „rozjechała”, jeśli możemy mówić kolokwialnie. Jest tyle premier, które czekają w kolejce do emisji, że sami dystrybutorzy nie za bardzo wiedzą, jak to podzielić – mówi Przemysław Marciniak, dyrektor Pleszewskiego Domu Kultury.

Część kin w regionie zdążyło się do tego przygotować. – Długo czekaliśmy na zielone światło i nareszcie się doczekaliśmy. Mamy oskarowe „Minari”, mamy kino familijne, dziecięce także każdy znajdzie coś dla siebie – informuje Michał Szmaj z Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. – Premier jest naprawdę sporo i będą one sukcesywnie dodawane – dodaje Joanna Jarocka, dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

Cała branża kinowa, jak i kinomaniacy nie mogli się już doczekać powrotu. – Co innego obejrzeć film na kanapie w domu i powiedzieć mężowi, że film był fajny, a co innego usiąść na sali kinowej i podyskutować o filmie po zakończonym seansie – mówi Małgorzata Niestrawska-Kaczmarek, kierownik Kina Echo w Jarocinie.

Największą cierpliwością będą musieli wykazać się ostrowscy kinomani. Po zamknięciu kina Komeda mają do dyspozycji tylko DKF na Wolności, a tam najbliższy seans zaplanowano na 31 maja. Jeśli chodzi o Kino Helios, które powstaje przy galerii Ostrovia, prace są już na ukończeniu. Obiekt czeka na odbiory, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że otwarcie planowane jest na 18 czerwca.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick