Idzie zima, zwierzęta też potrzebują ciepła. Możesz pomóc!

1
Przed nami kolejna zima,a co za tym idzie mroźne dni, a zwłaszcza noce. W trudnej sytuacji znajdą się nie tylko bezdomni ludzie, ale także zwierzęta. Wiele psów i kotów jest narażone na bardzo duże wychłodzenie, a nawet śmierć.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim uczula mieszkańców naszego powiatu o zwracanie uwagi na bezpańskie zwierzęta. Jeśli znajdziemy zwierzę, które już od dłuższego czasu przebywa na zewnątrz i mamy podejrzenie, że nie posiada ono właściciela, warto zadzwonić do schroniska. Nie zostawiać go na pastwę losu.

– Aktualnie w schronisku przebywa 170 psów i 15 kotów. Niestety, liczba adopcji spada, a zwierzaków przybywa. Co za tym idzie, zaczyna brakować nam miejsca, a także rzeczy niezbędnych do ochrony zwierząt przed zimnem – mówi Agnieszka Nowicka ze schroniska w Wysocku Wielkim.

– Rzeczy, których w ostatnim czasie nam brakuje to koce i ręczniki, które mogą posłużyć jako posłanie. Wiele bud i legowisk musimy wykładać sianem aby ochronić zwierzęta przed zimnem dodaje.

Jeśli Państwo posiadają tego typu rzeczy, które mogą pomóc w wyposażeniu tego miejsca, prosimy dostarczać je bezpośrednio do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, które mieści się przy ulicy Pruślińskiej 3.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ludzie pomóżmy tym zwierzakom. Pamiętajmy że to człowiek zgotował im taki los 🙁 . One same nie przyszły do schroniska. Napewno macie w szafie niezbędne rzeczy jak koce, ręczniki. Sama pomagam w czym tylko mogę. Zima to najgorszy czas dla nich.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick