Ich łupy mają wartość ponad 300 tysięcy złotych. Dwóch mężczyzn zatrzymanych

0
fot. pixabay.com
22-latek i 50-latek zostali zatrzymani przez ostrowskich policjantów. Podejrzani są o serię włamań, a straty sięgają ponad 300 tysięcy złotych. W areszcie spędzą trzy miesiące, a grozi im nawet dziesięć lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy pracowali nad sprawami związanymi z włamaniami m. in. do sklepów spożywczych na terenie naszego miasta i powiatu. Wytypowano dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tymi przestępstwami. –  Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że osobami podejrzanymi o włamania i kradzieże są 22 i 50-latek z Ostrowa Wielkopolskiego. Sprawcy, mają na swoim koncie liczne kradzieże z włamaniami nie tylko na terenie powiatu ostrowskiego. Kryminalni ustalili, że mężczyźni mają związek z podobnymi przestępstwami na terenie powiatu kępińskiego, kaliskiego, słupeckiego, pleszewskiego, oleckiego – informuje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy ostrowskiej komendy policji.

Mężczyźni działali od początku września ubiegłego roku, okradali sklepy, markety, restauracje. Ich łupy to głównie alkohol, wyroby tytoniowe. Przestępcy włamali się też do sklepu jubilerskiego skąd skradli biżuterię o wartości ponad 150 tysięcy złotych. Łączne straty jakie wyrządzili sięgają powyżej 300 tysięcy złotych.

22 i 50-latek usłyszeli kilkanaście zarzutów dotyczących włamań. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące, a grozi im nawet do dziesięciu lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick