Ich dom spłonął w pożarze. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców

0
Fot. zrzutka.pl
Każdemu z nas ciężko wyobrazić sobie chwilę, gdy nasz dom staje w płomieniach i w jednej chwili tracimy wszystko. Z taką tragedią musiała zmierzyć się rodzina Nowaków z Gminy Kotlin w powiecie jarocińskim. Płomienie strawiły praktycznie cały budynek, a domownicy zostali bez dachu nad głową. Swoje życie muszą zbudować od nowa. Ruszyła zbiórka pieniędzy, by pomóc pogorzelcom zacząć nowe życie.

Gdy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze, natychmiast ruszyli na miejsce. Ogień rozprzestrzeniał się jednak bardzo szybko i mundurowi po dotarciu zauważyli, że płomienie wychodzą już ponad dach domu. Akcja gaśnicza trwała blisko 6 godzin.

Dobrą informacją w tej tragedii jest to, że nikomu z domowników nie stała się krzywda. Spłonęła jednak większa część domu. Rodzina Nowaków zamieszkała u bliskich, pomoc finansową zapowiedział także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotlinie. Straty jednak są olbrzymie. „Stracili większość dobytku oraz wspomnień związanych z tym domem. To ogromna tragedia dla rodziny Nowaków. Muszą zacząć wszystko od nowa. Potrzebna jest pomoc nie tylko finansowa, ale również materialna (żywność, pościele, ręczniki, meble, ubrania). Każda złotówka jest na wagę złota” – informują bliscy Nowaków na stronie zbiórki.

Cel zbiórki to 50 tysięcy złotych. Bliscy pogorzelców proszą o okazanie serca w tych trudnych, pandemicznych czasach.

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick