„Ich błędy doprowadzą nas do ruiny” – rolnicy kolejny raz zablokują drogi!

15
Rolnicy zapowiadają kolejny protest. Na ulice w całej Polsce wyjadą w najbliższą środę, czyli 9 lutego. Do protestu oprócz rolników włączą się także pracownicy oraz przedsiębiorcy. W naszym regionie zablokowana zostanie DK25 od Skalmierzyc do Ostrowa Wielkopolskiego. Rolnicy planują wjechać do samego miasta i zawracać dopiero na wysokości Starej Przepompowni. W środowe przedpołudnie kierowcy muszą się spodziewać sporych utrudnień w ruchu.

To już kolejny protest rolników, który organizuje Agrounia pod hasłem „Stop drożyźnie!”. „Jest nam coraz gorzej. Ludzie są coraz bardziej niezadowoleni przez bezradność, bierność rządu. Ich błędy doprowadzą nas do ruiny. Nie ma miejsca na umieranie w ciszy. My te problemy wyniesiemy na ulicę. Pokażemy im, co nas boli i to co nam obiecywali. Oni się przestraszą, gdy nas zobaczą – na strajkach” – apelują.

W powiecie ostrowskim strajk odbędzie się 9 lutego (środa) o godzinie 10.00. Protestujący zbiorą się w Skalmierzycach i ruszą w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego. Tym razem wjadą do miasta i nawrócą nie przy galerii handlowej (jak miało to miejsce do tej pory), ale dopiero na wysokości Starej Przepompowni.

Kierowcy zmierzający DK25 oraz Aleją Słowackiego w tych godzinach będą musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. Proponuję aby kierowcy zawodowi zrobili protest podczas żniw i zablokowali drogi do skupów….Chcieliście Unię to macie , myśleliście że za darmo wam kase dawali na te ciągniki itp.A nie teraz blokować innym pracę, do Warszawy jechać!!!

 2. To wszystko wina PiS – a rolnicy tak ochoczo głosowali na tych populistów i nieudaczników chorych z nieawiści. I tak ,, dobra zmiana ” pis – doprowadziła nasz kraj do ruiny – zniszczyła demokrację – podzieliła społeczeństwo.. Smutna prawda.

 3. Typowo pisiorskie myślenie. Unia winna…
  Też widzę tak samo ruszyłeś głową podczas wyborów jak i ci rolnicy.
  Panie stachu.

 4. Myślę, że to błędy wyborców nas doprowadzą do ruiny, a w większości na wsiach, tam gdzie rolnictwo wygrał pis. O co wam chodzi? 😉 Macie co chcieliście, szkoda, że innym też (albo przede wszystkim) tę ruinę zapewniliście.

 5. Rolinicy nie należą do grupy ludzi,którym bieda zagląda w oczy. Wystarczy pojechać na byle jaką wiochę – widać chałupy jedna lepsza od drugiej, fury i to nie jedna a co niektórym to nawet nie chce się uprawiać w przydomowych ogródkach warzyw nie mówiąc już o kilku kurkach, kaczkach przy domu…a krowa ba gdzie? nic im się nie opłaca w dupach ciągle mało mają.

  • Masz racje… dzisiejszy rolnik to biznesmen… prawdziwych rolników to juz niewielu… chyba tylko Ci „starszej daty”

 6. Agro unia jedzcie na Warszawe, pokażcie jaja jak tirowcy z Kanady. A nie kozaczycie jak kundelki bez echa do okola miedzy.
  Nikt tego protestu nie zauważy, w tvp o tym nie powiedzą, ale jak wjedziecie o stolicy to jest szansa. Powiedzenia

 7. dziekujemy rolnikom. to fakt zwykły obywatel jest winny podwyżką. ich tok myślenia świadczy o ich inteligencji. no cóż głosowali na p….. bo miało być tak pięknie, a tera za ich głupi wybór niech płacą zwykli obywatele. proponuje robić zdjcia tym kmio….. z telefonem przy uchu. bo zawsze w trakcie protestu robią zdjęcia i rozmawiają przez telefn. i w ramach podziekowań ślijmy te zdjęcia na policje. niech wystawiają im mandaty. niech to bedzie protest stojących w korkach.

 8. Jak spóźnię się do pracy bo akurat „szczęśliwie” trafię na protest w mieście to rolnicy usprawiedliwia mnie przed pracodawca? Protest jedna ulica =korki całe miasto…

 9. Panowie komentując najpierw radzę rozeznać się w temacie, bo poziom przypomina trochę zdalne nauczanie , ktoś coś usłyszał albo coś przespał, pozdrawiam Wszystkich

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick