Hybrydowe autobusy już w lipcu w Kaliszu

0
11 hybrydowych autobusów trafi w lipcu do Kalisza. Inwestycja warta ponad 11 mln zł nie zrujnuje kaliskiego budżetu. Miasto zapłaci raptem 15 proc. całej kwoty.

Mieszkańcy Kalisza już w lipcu będą mogli korzystać z 11 nowych autobusów z napędem hybrydowym. Przetarg, którego zwycięzcę wybrano w styczniu, właśnie wchodzi w fazę, która będzie widoczna dla użytkowników komunikacji miejskiej. Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński i Tomasz Ludwiczak, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu dokonali właśnie wstępnego odbioru autobusów.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Hybrydowe, klimatyzowane pojazdy będą spełniać normę spalin Euro 6, będą także wyposażone w niskopodłogowe podwozie, które będzie przydatne zarówno dla osób starszych, jak i niepełnosprawnych. Pojazdy zostaną wyposażone także w kamery umożliwiające identyfikację pasażerów. 11 nowych autobusów uzupełni dotychczasowy tabor tzw. hybryd. Tą inwestycją realizujemy plan działań na rzecz ochrony środowiska. To najnowocześniejsze na rynku pojazdy, o solidności których pasażerowie Kaliskich Linii Autobusowych przekonują się na co dzień – powiedział prezydent Grzegorz Sapiński podczas odbioru.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick