DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Hulajnogą przez Ostrów? Urządzenia w fazie testów

Hulajnogi mają być obsługiwane poprzez aplikację mobilną. Znajdujące się w pojazdach urządzenia telemetryczne pozwalają śledzić lokalizację hulajnogi, ale też zapewniają kontrole nad nimi poprzez rejestrację wszelkich zdarzeń.

Fot. Zrzut ekranu ze strony producenta

Choć rower miejski cieszy się w Ostrowie Wielkopolskim dużą popularnością, wiele z nich zostało zniszczonych lub porzuconych na krańcach miasta. Zdarzały się też przypadki celowego niszczenia rowerów.

W przypadku elektrycznej hulajnogi, wszystko zostanie zauważone niemalże od razu. Klienci którzy nie stosują się do zasad ruchu są wyłapywani, edukowani lub w przypadkach zawinienia karani. Codzienny serwis na miejscu pozwala na kontrole floty w każdym momencie. – Każda hulajnoga jest wyposażona w manetkę gazu i hamulca elektrycznego oraz dodatkowo nożnego na tylnym kole. Znajdziemy także wyświetlacz informujący o prędkości i poziomie naładowania baterii. Dodatkowo każda hulajnoga posiada światło z tyłu jak i przodu – czytamy na fanpage’u prezydent Beaty Klimek.

Napisz do autora

Komentarze (11)
 • H
  hulajnogom-NIE

  piątek, 22 listopada, 2019

  Masakra. Ludzie jeżdzą po chodnikach rowerami, a teraz dołączą jeszcze hulajnogi… po co w tak małym mieście hulajnogi? Za mało wypadków jest w Ostrowie Wlkp.?

  Odpowiedz
 • D
  drsa

  piątek, 22 listopada, 2019

  malkontentów też jest o wiele za dużo! także po co w tak małym mieście ich aż tylu?

  Odpowiedz
 • MPS
  ... mądry po szkodzie ...

  piątek, 22 listopada, 2019

  We Wrocławiu codziennie na tamtejsze SOR-y trafia kilkanaście osób z urazami doznanymi na skutek poruszania się „sieciowych” hulajnóg elektrycznych. Negocjujcie w kontrakcie dofinansowanie dla SORu i Ortopedii Ostrowskiego Szpitala 😉

  Odpowiedz
 • PNC
  pieszy na chodniku

  piątek, 22 listopada, 2019

  Czy władze ostrowskie są niespełna rozumu?! Kolejne szaleństwo – po rowerach, kontrapasach i cichym zezwoleniu na jazdę po chodnikach! Załatwcie jeszcze quady, trójkołowce i będzie komplet (inwalidów!)

  Odpowiedz
 • E
  Ewuaa

  piątek, 22 listopada, 2019

  Jaka cena wypożyczenia?

  Odpowiedz
 • K
  Kodzik

  sobota, 23 listopada, 2019

  30min=20 zł kod do realizacji w aplikacji ważny do końca listopada „ingdlaeko” testujcie 🙂

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianin

  sobota, 23 listopada, 2019

  Komu te hulajnogi są potrzebne i gdzie użytkownicy (młodzież która za chwilę je zniszczy jak rowery) będą się poruszac.
  Po chodnikach czy po Ostrowski bruku

  Odpowiedz
 • PHIGN
  pieszy: hulajnogom i głupocie NIE

  poniedziałek, 25 listopada, 2019

  Czy władze ostrowskie są niespełna rozumu – pyta pieszy wyżej? I ma rację! Bo w Ostrowie o czyste powietrze walczy się masowym wycinaniem drzew (przy OTBS, Strudze, w Rynku) i w ich miejsce sadzi się patyki udające „drzewka”! A teraz sprowadza się hulajnogi, które wygonią z wąskich chodników pieszych! Już teraz nie można swobodnie przejść, bo wszystko zawalone i miasto zaczyna przypominać wielki burdel! Brud, śmieci, zasrane przez psy chodniki, zarośnięte chwastami parki, samochody parkujące gdzie popadnie, rowerzyści goniący przechodniów po chodnikach, wycinka wiekowych drzew, patyki zamiast drzew, kwiatki w doniczkach, całoroczne kawiarenki w Rynku (super biznes za grosze!), a przecież to stałe i formalne restauracje! W Ostrowie już nie ma gdzie odpocząć od zgiełku, ani jednego kącika ciszy, nigdzie spokoju, wszędzie beton, asfalt, zamiast chodników rolkowiska, hulajnogi, rowerzyści, samochody, wrzask, smród. Za chwilę nie da się wyjść z domu. Do tego wmawia się nam, że to dla naszego dobra i tłumaczy ekologią. Istna paranoja! A radni miejscy śpią…, śpią…, śpią…!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz