Hulajnogą przez Ostrów? Urządzenia w fazie testów

11
Fot. Fanpage prezydent Beaty Klimek
30 elektrycznych hulajnóg trafiło na ostrowski rynek. Na razie urządzenia są w fazie testów i jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, mieszkańcy będą mogli poruszać się po mieście na elektrycznych dwóch kółkach. Hulajnogi sprawdziły się już w innych, polskich miastach, a jedna z firm chce zainwestować także w Ostrowie.

Hulajnogi mają być obsługiwane poprzez aplikację mobilną. Znajdujące się w pojazdach urządzenia telemetryczne pozwalają śledzić lokalizację hulajnogi, ale też zapewniają kontrole nad nimi poprzez rejestrację wszelkich zdarzeń.

Fot. Zrzut ekranu ze strony producenta

Choć rower miejski cieszy się w Ostrowie Wielkopolskim dużą popularnością, wiele z nich zostało zniszczonych lub porzuconych na krańcach miasta. Zdarzały się też przypadki celowego niszczenia rowerów.

W przypadku elektrycznej hulajnogi, wszystko zostanie zauważone niemalże od razu. Klienci którzy nie stosują się do zasad ruchu są wyłapywani, edukowani lub w przypadkach zawinienia karani. Codzienny serwis na miejscu pozwala na kontrole floty w każdym momencie. – Każda hulajnoga jest wyposażona w manetkę gazu i hamulca elektrycznego oraz dodatkowo nożnego na tylnym kole. Znajdziemy także wyświetlacz informujący o prędkości i poziomie naładowania baterii. Dodatkowo każda hulajnoga posiada światło z tyłu jak i przodu – czytamy na fanpage’u prezydent Beaty Klimek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 38
  13

  Masakra. Ludzie jeżdzą po chodnikach rowerami, a teraz dołączą jeszcze hulajnogi… po co w tak małym mieście hulajnogi? Za mało wypadków jest w Ostrowie Wlkp.?

 2. 33
  4

  We Wrocławiu codziennie na tamtejsze SOR-y trafia kilkanaście osób z urazami doznanymi na skutek poruszania się „sieciowych” hulajnóg elektrycznych. Negocjujcie w kontrakcie dofinansowanie dla SORu i Ortopedii Ostrowskiego Szpitala 😉

 3. 36
  7

  Czy władze ostrowskie są niespełna rozumu?! Kolejne szaleństwo – po rowerach, kontrapasach i cichym zezwoleniu na jazdę po chodnikach! Załatwcie jeszcze quady, trójkołowce i będzie komplet (inwalidów!)

  • 15

   I nie reagowaniem straży miejskiej i policji na parkowanie na ścieżkach rowerowych ,chodnikach nawet o szerokości 1 m nie mówiąc o rynku który jest jednym wielkim i nielegalnym parkingiem.

  • 2
   2

   Największym problemem dla człowieka jest on sam. Każdy ma mózg ale nie wszyscy z niego odpowiednio korzystają. Wystarczy spojrzeć jak ludzie poruszają się po chodnikach ,ulicach… i tyczy się to wszystkich od 500+ , tabletowych dzieci aż do senior + Tak więc , zbawianie świata niech każdy zacznie od siebie

 4. 6
  1

  Komu te hulajnogi są potrzebne i gdzie użytkownicy (młodzież która za chwilę je zniszczy jak rowery) będą się poruszac.
  Po chodnikach czy po Ostrowski bruku

 5. Czy władze ostrowskie są niespełna rozumu – pyta pieszy wyżej? I ma rację! Bo w Ostrowie o czyste powietrze walczy się masowym wycinaniem drzew (przy OTBS, Strudze, w Rynku) i w ich miejsce sadzi się patyki udające „drzewka”! A teraz sprowadza się hulajnogi, które wygonią z wąskich chodników pieszych! Już teraz nie można swobodnie przejść, bo wszystko zawalone i miasto zaczyna przypominać wielki burdel! Brud, śmieci, zasrane przez psy chodniki, zarośnięte chwastami parki, samochody parkujące gdzie popadnie, rowerzyści goniący przechodniów po chodnikach, wycinka wiekowych drzew, patyki zamiast drzew, kwiatki w doniczkach, całoroczne kawiarenki w Rynku (super biznes za grosze!), a przecież to stałe i formalne restauracje! W Ostrowie już nie ma gdzie odpocząć od zgiełku, ani jednego kącika ciszy, nigdzie spokoju, wszędzie beton, asfalt, zamiast chodników rolkowiska, hulajnogi, rowerzyści, samochody, wrzask, smród. Za chwilę nie da się wyjść z domu. Do tego wmawia się nam, że to dla naszego dobra i tłumaczy ekologią. Istna paranoja! A radni miejscy śpią…, śpią…, śpią…!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick