DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Holender i Amerykanin za obiektywami aparatów na "Magii Tańca 2017" [FOTO]

Ilja van de Pavert mieszka obecnie w Krakowie. Znany fotograf urodził się jednak w Holandii, a blisko 40 lat pracował w Niderlandzkim Instytucie Onkologicznym w Amsterdamie. W 2007 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Polsce, którą po raz pierwszy odwiedził w 1970 roku. Fotografią interesował się od 16. roku życia, od 2005 roku zaczął profesjonalnie zajmować się robieniem zdjęć. Pierwszą taneczną imprezę sfotografował właśnie w Polsce podczas Festiwalu Tańca Dworskiego „Cracovia Danza”.

Christopher Senn to kolejny profesjonalista w fotografii. Tematyka tańca nie jest mu obca. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a od 8 lat mieszka w Finlandii. W Polsce w miniony weekend pojawił się po raz pierwszy w życiu. Przy okazji pobytu w Ostrowie Wielkopolskim, odwiedził także uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja.

Obaj fotografowie to osoby zaprzyjaźnione z ostrowską grupą baletową „Gwiazda”. Zaproszenie do sfotografowania XV Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego „Magia Tańca” przyjęli chętnie i fotorelacje przygotowali nieodpłatnie. Galeria przygotowana przez zagranicznych gości liczy kilka tysięcy zdjęć. Za zgodą autorów przedstawiamy część prac  stworzonych w miniony weekend w Ostrowskim Centrum Kultury.

Przypomnijmy, konkurs taneczny „Magia Tańca” w tym roku przyciągnął ponad pół tysiąca tancerzy i tancerek z 24 szkół tanecznych z całej Polski. Jurorzy w składzie: Marta Czyż, Mateusz Wójcik, Damian Lipiński oceniali 124 prezentacje taneczne w różnych kategoriach wiekowych i w sześciu stylach tańca.

Foto: Ilja van de Pavert, Christopher Senn

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz