Hity transferowe Sparty i krok od pierwszego zwycięstwa w Ekstralidze

0
Nie udało się wygrać w 4. meczu sezonu Ekstraligi rugby. Sparta Jarocin musiała uznać wyższość Orkanu Sochaczew, którzy wrócili do domu z wynikiem 22:16. W Jarocinie pozostał jednak pierwszy bonusowy punkt, a w klubie wszyscy wiedzą, że historyczna wygrana jest tylko kwestią czasu. Tym bardziej, że do zespołu dołączyło czterech doświadczonych zawodników. Każdy z nich został okrzyknięty hitem transferowym.

Sparta Jarocin przegrała z Orkanem Sochaczew 16:22. Tak blisko zwycięstwa w Ekstralidze Spartanie jeszcze nie byli. Zabrakło bardzo niewiele, aby po raz pierwszy wygrać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Grający trener Bartosz Włodarek mówi, że drużyna czuje ogromny niedosyt, bo zdaje sobie sprawę, że powinna wygrać ten mecz. – Popełniliśmy kilka niewymuszonych błędów i podjęliśmy kilka złych decyzji taktycznych. To miało wpływ na końcowy wynik, aczkolwiek chłopacy zagrali bardzo dobre spotkanie – wyjaśnił po meczu szkoleniowiec.

Bartosz Tondaś, jeden z zawodników Sparty podkreślił po spotkaniu, że w niektórych szybkich akcjach brakowało wykończenia ze strony jego zespołu. – Myślę, że gra wyglądała dobrze i oby tak dalej. Myślę, że niedługo przyjdzie pierwsze zwycięstwo – powiedział.

Wpływ na lepszą jakość gry miało m.in ogranie zespołu. To czwarty mecz w Ekstralidze i z każdego Spartanie wyciągnęli wnioski. To przyniosło efekty w spotkaniu z Orkanem Sochaczew, choć trzeba mieć również na uwadze fakt, że nie jest to zespół z czołówki tabeli. Choć jarocińska drużyna nie wygrała, zdobyła pierwszy punkt bonusowy.

Gra Sparty Jarocin wyglądała lepiej także dzięki jakości nowych zawodników. Mowa o kilku hitach transferowych, które zostały ogłoszone w tygodniu przed spotkaniem z Orkanem Sochaczew. Skład Spartan wzmocniło dwóch zawodników I linii młyna pochodzących z Wysp Brytyjskich. To Max Folkard i Zenon Szwagrzak. Ten drugi na początku roku zadebiutował w reprezentacji Polski. Kolejnym nabytkiem jest Sam Stelmaszek – grający na pozycji łącznika młyna, który także jest reprezentantem Polski.

Hitem transferowym okrzyknięto również przybycie do Jarocina Rossa Cooke’a wzmacniającego formację ataku. To kolejny reprezentant biało-czerwonych grający na co dzień w angielskim Tynedale RFC.

RK Sparta Jarocin – RC Orkan Sochaczew 16:22 (3:10)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick