DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Hitowy weekend. Przed nami dwa ważne mecze w perspektywie walki o awans

Dwa ciekawe mecze czekają kibiców na niższych szczeblach rozgrywek w ten weekend. Centra Ostrów Wielkopolski podejmie Nielbę Wągrowiec – obie drużyny mają szansę na awans do III ligi. Szczebel niżej Zefka Kobyla Góra zmierzy się z Ostrovią 1909. Tutaj szansę na awans mają biało-czerwoni, ale Zefka nie przegrała jeszcze w tym sezonie u siebie.

W IV lidze Artbud ważny mecz dla układu czołówki tabeli. Centra Ostrów Wielkopolski podejmie Nielbę Wągrowiec. Oba zespoły mają szansę na awans, oba mają też ochotę, by namieszać nieco w końcówce sezonu, choć zarówno w jednym, jak i w drugim klubie nie brakuje problemów. Na tym etapie rozgrywek to naturalne: urazy, absencje spowodowane kartkami są codziennością.

Nielba zajmuje 3. miejsce w tabeli z 53. punktami, a Centra jest tuż za nią i ma tyle samo oczek po 28 kolejkach.

Przy naprawdę dobrym układzie, a więc zwycięstwie i potknięciu drużyn zajmujących wyższe lokaty (Noteć Czarnków, Mieszko Gniezno) zwycięzca tego meczu wskoczy na drugą pozycję i zbliży się do 1. miejsca premiowanego awansem na 3 punkty.

Centra Ostrów Wielkopolski – Nielba Wągrowiec (20 maja, 13:00)

CZYTAJ TEŻ:

Ciekawie też w V lidze, gdzie o awans walczy inny ostrowski zespół – Ostrovia 1909. Biało-czerwoni na pięć kolejek przed końcem nie mają jeszcze spokojnych głów. Słabsza dyspozycja może spowodować, że dorobek całego sezonu zostanie roztrwoniony na przestrzeni najbliższych tygodni. Dlatego w drużynie próbują podtrzymać koncentrację i wyeliminować błędy w grze, które mogą zaważyć o tym, kto już latem zagra w IV lidze, a kto nie.

Przed podopiecznymi Piotra Konstanciaka trudny wyjazdowy mecz z Zefką Kobyla Góra. To zespół, który preferuje grę w obronie i przeszkadzanie, a do tego lubi zaskoczyć z kontrataku zważywszy na to, że w ofensywie gra bardzo doświadczony i ciągle skuteczny Maciej Stawiński.

Dla trenera Ostrovii Zefka powinna być przynajmniej po części otwartą księgą, bo o sile zespołu stanowi wielu byłych graczy Victorii Ostrzeszów, których miał okazję w przeszłości trenować. Teoria to jednak nie praktyka i to nie Piotr Konstanciak będzie biegał na boisku, a wielu młodych graczy, którym przyjdzie zmierzyć się z tym niewygodnym rywalem. Dość powiedzieć, że twierdza w Kobylej Górze pozostaje nie zdobyta od początku sezonu, a Zefka jest jedynym klubem w stawce V ligi (grupy wielkopolskiej III), która może pochwalić się takim osiągnięciem.

Zefka Kobyla Góra – Ostrovia 1909 (21 maja, 16:00)

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz