Hit nie zachwycił. Arged BM Stal przegrywa w Sopocie

15 przestrzelonych rzutów wolnych, przegrana walka na tablicach oraz wiele prostych błędów w defensywie zdecydowały o tym, że Arged BM Stal musiała uznać wyższość Trefla Sopot w meczu 22. kolejki ORLEN Basket Ligi. – Najważniejsze było zwycięstwo. Wiedzieliśmy jak bardzo ważne było to spotkanie w kontekście miejsca przed fazą play-off. Więc nie było to spotkanie za dwa, a za cztery punkty – mówił Jarosław Zyskowski, najlepszy gracz Trefla, który w niedzielę w Ergo Arenie rzucił 18 punktów, prowadząc swoją drużynę do wygranej 88:76.

Ostrowianie bardzo dobrze weszli w mecz, szybko uzyskując kilkupunktową przewagę. Skuteczny był Laurynas Beliauskas, waleczny David Brembly. W drugiej kwarcie gospodarze zaczęli odrabiać straty i wynik oscylował wokół remisu. Po przerwie Trefl już zdominował poczynania na parkiecie. Przekleństwem drużyny prowadzonej przez Andrzeja Urbana była ofensywa i rzuty wolne. – Na tym poziomie nie da się wygrać meczu, pudłując piętnaście rzutów wolnych, kiedy prowadzisz wyrównaną walkę w końcówce. Trefl gra bardzo twardą obronę, często faulując, więc musisz trafiać takie rzuty – powiedział po meczu trener żółto-niebieskich.

Arged BM Stal przegrywając w Sopocie spadła na czwarte miejsce w tabeli ORLEN Basket Ligi. Żółto-niebieskich wyprzedził mistrz Polski ze Szczecina. Teraz ostrowian czeka domowe spotkanie z Sokołem Łańcut. Ten mecz w niedzielę 10 marca w 3mk Arenie od godz. 17:30.

Trefl Sopot – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:76 (18:26, 30:22, 16:14, 24:14)