Historyczny sukces! Dawid Sobkowiak został brązowym medalistą MŚ juniorów w karate!

0
Fot. PKK Pleszew
Fantastyczna wiadomość dotarła do nas prosto z Santiago de Chile, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Karate WKF. Dawid Sobkowiak reprezentujący na co dzień barwy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczył brązowy medal w kumite juniorów +76 kg.

W półfinale nasz zawodnik przegrał z jednym z gospodarzy, ale w walce o brąz pokonał reprezentanta Słowacji Marosa Janovcika 2:0. To wielki triumf zarówno jego, jak i trenerów: Bartłomieja i Damiana Sołtysiaków.

Sukces jest o tyle cenniejszy, że to pierwszy dla Polski medal w historii wywalczony właśnie w tej kategorii wiekowej, a więc wśród juniorów.

Dawid Sobkowiak to jeden z najbardziej utytułowanych i najlepszych karateków młodego pokolenia w Polsce i chluba Pleszewskiego Klubu Karate. Regularnie zdobywa medale zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na mistrzostwa świata juniorów pojechał pierwszy raz i od razu zdobył medal.

To pierwszy krążek w tej kategorii, a zarazem trzeci wywalczony przez Polaków. Pierwszy w historii zdobył dwa lata temu Krzysztof Szewczyk z Olimpu Łódź w kumite juniorów młodszych -63 kg.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick