Historyczne zwycięstwo Dzików! Arged BM Stal rozpoczyna sezon od porażki

Dziki Warszawa wygrały z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski 86:65 na inaugurację sezonu 2023/24 Orlen Basket Ligi. „Stalówka” grając bez kilku ważnych zawodników przegrała wszystkie cztery kwarty.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski nie zaliczy do udanych debiutu w sezonie 2023/24 Orlen Basket Ligi. Podopieczni Andrzeja Urbana po bezbarwnym meczu przegrali z Dzikami Warszawa 65:86.

Takiego wyniku na pewno nie mogli się spodziewać kibice „Stalówki”, ale także większość sympatyków basketu w naszym kraju. Zdecydowany faworyt uległ beniaminkowi, który w debiucie w Orlen Basket Lidze notuje zwycięstwo i to w ładnym stylu.

Spotkanie w Warszawie od początku nie układało się po myśli brązowych medalistów z ubiegłego sezonu. Już w pierwszych akcjach było widać, że coś nie gra w zespole gości. Porażka 10:19 była tego dowodem. Strata punktowa powiększała się z każdą minutą drugiej kwarty, którą to Dziki wygrały 22:19.

Trener Urban zastanawiał się, co można poprawić, żeby po przerwie wrócić do gry i zacząć odrabiać straty. Wynik po dwóch kwartach to 41:29.

Dało się odczuć brak trzech ważnych graczy zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego: Nemanji Djurisicia, Krzysztofa Sulimy i Arunasa Mikalauskasa, którzy leczą kontuzje i na razie nie mogą dołączyć do kolegów na parkiecie.

„Stalówka” nie potrafiła znaleźć właściwego rytmu, miała spore problemy w ataku, co przeważyło również w kolejnych kwartach – także przegranych kolejno 18:22 i 18:23. Trudno było też dostrzec odpowiednio wysoki poziom agresywności. To wszystko sprawiało, że Dziki dominowały budując przewagę, która ostatecznie wyniosła 21 punktów przy końcowym wyniku 86:65 dla Dzików Warszawa.

Tym samym debiutanci Orlen Basket Ligi sensacyjnie zapisali się na kartach historii, a Arged BM Stal wraca do domu z pustymi rękami mając najgorszy bilans punktowy spośród wszystkich drużyn, które rozegrały już mecze w ramach 1. kolejki.

Dziki Warszawa – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 86:65 (19:10, 22:19, 22:18, 23:18)

Arged BM Stal: R. Chatman 14, A. Skele 13, D. Kulig 12, O. Silins 7, D. Brembly 7, M. Chyliński, A. Załucki 3, K. Rozpędowski 2, W. Sewioł 2, B. Rachwalski 0
Dziki: N. McGlynn 19, D. Green 18, E. Little 18, M. Colemann 10, M. Szlachetka 10, P. Pamuła, M Bartosz 4, J. Mokros 2, M. Aleksandrowicz 0, A. Czujkowski 0, G. Grochowski 0, P. Kopycki 0.