Historyczne medale pleszewskich karateków

0
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy pleszewskiego klubu karate podczas 45. Mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców w karate olimpijskim WKF, które w ostatni weekend obyły się w Rosji.

Już w pierwszym dniu rywalizacji w Sochi po srebro sięgnęła Magdalena Godlewska, a brąz wywalczył Dawid Sobkowiak.

Miłą niespodziankę sprawiła przede wszystkim Magdalena Godlewska. Startująca w wadze +54 kg Magda kapitalnie prezentowała się w kolejnych pojedynkach, zwyciężając Chorwatkę Petrę Nuić 1:0, Rosjankę Aleksandę Meszkową 5:0 oraz Białorusinkę Darię Trebkę.

W półfinale nasza zawodniczka stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Bułgarką Sanyą Petkovą, by ostatecznie wygrać 1:0.

Walka finałowa nie poszedł po myśli Magdzie, która przegrała z Francuzką Ines Abid 0:8, ale i tak uzyskała życiowy i historyczny wynik dla Pleszewskiego Klubu Karate, zdobywając tytuł wicemistrzyni Europy kadetek w karate olimpijskim.

Jeśli chodzi o Dawida Sobkowiaka to początek miał bardzo pechowy, staczając przegrany pojedynek w wadze +70 kg 0:3 z Rosjaninem Siergiejem Kalininem.

Bardzo dobrze dysponowany w tym dniu rywal dał Sobkowiakowi miejsce w repasażach, a tam na Sobkowiaka nie było mocnych. Wygrane walki nad Niemcem Konstantinosem Papastergiosem 2:1, Madridem Babajewem z Estonii 2:0 i Izraelczykiem Nikolą Rogozarskim 6:0 pozwoliły Sobkowiakowi sięgnąć po brązowy medal Mistrzostw Europy.

W zawodach uczestniczyli także dwóch pleszewskich karateków Kacper i Filip Vogt. Kacper Vogt odpadł w eliminacjach w kumite juniorów -76kg po bardzo wyrównanej i zaciętej walce 0-2 z Achkouski Hlebem z Białorusi. Natomiast Filip Vogt w kumite U21 -75kg uległ 0-3 Jonasowi Friis-Petersenowi z Danii.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick