DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Historyczna zmiana. Krzysztof Nosal przegrał. Jest nowy starosta kaliski

Krzysztof Nosal nie będzie dłużej starostą kaliskim. Radni wybrali innego włodarza.

Nowy starosta kaliski Jan Adam Kłysz (przemawia). Dotychczasowy starosta Krzysztof Nosal siedzi pierwszy z lewej / fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Wieloletni starosta kaliski Krzysztof Nosal nie będzie dłużej piastował tej funkcji. Przegrał w tajnym głosowaniu podczas II sesji Rady Powiatu Kaliskiego. Jego kontrkandydatem był Jan Adam Kłysz – w poprzedniej kadencji Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego.

Krzysztof Nosal otrzymał 9 ważnych głosów, a Jan Adam Kłysz – 11. To oznacza zmianę na tym stanowisku po raz pierwszy od 2006 roku (cztery kadencje).

Radni Powiatu Kaliskiego nie dokończyli sesji. Przerwano ją i przeniesiono ciąg dalszy na środę, 5 czerwca. Wówczas mamy poznać wicestarostę oraz członków Zarządu Powiatu Kaliskiego.

Krzysztof Nosal otrzymał w wyborach samorządowych 846 głosów (17,18%). Wystartował do rady z KKW Trzecia Droga z okręgu obejmującego gminy Koźminek i Lisków. Jan Adam Kłysz również był kandydatem z listy KKW Trzecia Droga, ale z okręgu obejmującego gminy: Brzeziny, Szczytniki i Godziesze Wielkie. Otrzymał 600 głosów (5,73%).

CZYTAJ: PiS rządzi w powiecie kaliskim [LISTA MANDATÓW]

W kwietniowych wyborach samorządowych najwięcej mandatów w Radzie Powiatu Kaliskiego przypadło Prawu i Sprawiedliwości (10), ale to pozostałe ugrupowania zdołały dojść do porozumienia i dzięki temu stworzyły minimalną większość (11 mandatów).

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
 • SZN
  Solidarnii z Nowak!

  wtorek, 28 maja, 2024

  Nie ma co się martwić. U nas w Ostrowie się pomylili i na najbliższej sesji chcą odwołać wiceprzewodniczącą. W powiecie kaliskim pewnie doszło do pomyłki i zmienią zdanie.

  W obronie wiceprzewodniczącej. Sesja 5 czerwca. Wszystkim osobom, którym nie podoba się to co teraz się dzieje tzn. Aby odwoływać osobę legalnie wybraną i w tajnym głosowaniu, bo komuś nie spodobał się wynik zapraszamy w obronie NOWAK. Bo się rozmyślili!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz