Historia warta oddania, czyli wystawa piłkarskiej Ostrovii [WIDEO]

10
Piłkarska Ostrovia to jeden z najstarszych istniejących klubów w Polsce. Dlatego dla wszystkich kibiców oraz działaczy tak ważna jest tradycja i przywiązanie do historii. Podczas podsumowania 2022 roku była okazja, żeby chociaż przez chwilę poczuć magię czasów, kiedy rodziła się piłka nożna w Ostrowie Wielkopolskim. Piotr Hendrykowski wraz z Markiem Grzeszczykiem w restauracji Jubilatka wystawili swoje pamiątki związane z biało-czerwonymi pasami.
redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Z tego co Mi wiadomo kolejna wystawa pamiątek ale troszkę większa odbędzie się podczas Trzeciego Turnieju Noworocznego organizowanego przez Ostrovie 1909 w Arenie Ostrów 6 stycznia 2023

 2. Szkoda tylko, że tą piękną ponad stuletnią tradycję i historię niweczy grupka niedouczonych kretynów, malując i niszcząc nasze miasto nazistowskimi symbolami (m.in. Wolfsangel – wilczy hak – znak zbrodniarzy nazistowskich, którzy mordowali Polaków w czasie m.in. Powstania Warszawskiego!), czy neonazistowskich krzyży celtyckich (symbol białej anglosaskiej supremacji z wyłączeniem UWAGA m.in. Słowian) wplecionych w historyczną datę 1909 i innych hasłach o treściach rasistowskich i homofobicznych…takie to durne mamy młode pokolenie pseudopatriotów! A władze klubu chyba mają klapki na oczach! WSTYD i HAŃBA!!!

 3. 113 lat klepania piłki na poziomie 3-4-5 ligi z kilkoma przebłyskami. Faktycznie, niesamowity klub, zresztą frekwencja na meczach jest odpowiedzią na te liczne sukcesy. 😀

 4. Do kibic jakiej dyscyplinie kibicujesz napisz proszę.
  Ostrovia ma 113 lat pokaż mi kluby piłkarskie w Wielkopolsce na jednej ręce policzysz .
  Tu nie chodzi w której lidze grasz tu jest mowa o historii klubu która jest bardzo bogata i ciekawa

  • Widzisz, ja nie jestem sentymentalny. Obojętne dla mnie czy klub ma 113 lat czy 10. Jeśli będzie lepiej zarządzany, będzie szkolił więcej zdolnej młodzieży, która będzie odnosić sukcesy to będę kibicował (duże słowo – po prostu będę się cieszył) temu młodszemu.
   Jak już chcesz być taki historyczny to w Ostrowie był starszy klub, ale już nie istnieje. Pewnie mało kto jego nazwę potrafiłoby wskazać, a ma kolosalne znaczenie właśnie dla historii, szczególnie Ostrowa, Wielkopolski i odzyskania niepodległości.
   Komu kibicuję? Wszystkim i nikomu, cieszyłbym się jakby klub odnosił sukcesy, ale od wielu lat nikt nie potrafi tego zorganizować. Piłkarze to amatorzy, którzy dorabiają sobie do pensji, śmieszne jest, że na takich poziomach w ogóle robi się transfery czy ściąga grajków z innych krajów. 😉
   Oczywiście możesz mieć inne zdanie i je szanuję, ale nie róbmy cudów z klubu którego historia jest długa… i tylko długa, bo osiągnięć brak.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick