Harcerze pogrążeni w żalu. „Czuwaj Druhno Lauro…”

0
3 kwietnia po tygodniowym pobycie w poznańskim szpitalu zmarła Laura Biernacka, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Dziewczyna była harcerką 11 DH im. Św. Jana Pawła II w Kotlinie. Wczoraj, 5 kwietnia, przy Iglicy znajdującej się na placu prof. Klimkowskiego w Jarocinie harcerze spotkali się, by uczcić cześć zmarłej 17-latki.

Drodzy Rodzice Zuchów i Harcerzy, Przyjaciele naszego Hufca. Zwracamy się do Was z przykrą informacją – Druhna Laura Biernacka, harcerka 11 DH im. Św. Jana Pawła II z Kotlina rozpoczęła dzisiaj swoją służbę bliżej Boga. Łącząc się w bólu z Rodzicami Laury, składamy wyrazy głębokiego współczucia.

…nie żyjemy, aby umierać, ale umieramy, aby żyć wiecznie…

Ruch Przyjaciół Harcerstwa, w imieniu wszystkich Rodziców Zuchów i Harcerzy, pożegna Druhnę Laurę w najbliższy piątek, o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Kotlinie.

Napisali harcerze na swoim profilu 3 kwietnia

5 kwietnia w Jarocinie odbyło się czuwanie przy Iglicy znajdującej się na placu prof. Klimkowskiego w Jarocinie.

Jan Paweł II przekonywał nas, że przemijanie ma sens… jakże przyjąć te słowa w najtrudniejszych chwilach w życiu.

Druh Norbert Goliński, zaprosił nas na wieczorne czuwanie, przypominając, że choć rozdzieleni jesteśmy nadal razem z Druhną Laurą. W swojej prośbie napisał „Niech wie że nie idzie sama” – harcerska rodzina stanęła w krąg… smutny, ale jakże pełen nadziei, że niebawem znów się zobaczymy…

„W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość niczym nie dającej się zapełnić pustki” – jakże nie zgodzić się ze słowami ks. Józefa Tischnera. Druhna Laura niech pozostanie w naszych sercach…

Czuwaj Druhno Lauro…

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 7 kwietnia 2017 r. o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym pw. św. Kazimierza w Kotlinie.

 

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick