Harcerski obóz w deszczu. Bez dostępu do internetu….

0
W Hucie w gminie Odolanów w poniedziałek rozpoczął się obóz harcerski. Mimo że od wczoraj pada deszcz, to obozowisko tętni życiem, skauci odcięci są od smartfonów, tabletów i telewizji. Sami musili zadbać o miejsce, gdzie spożywają posiłki a także o miejsce do zabawy. Powstała też spiżarnia, gdzie chowane jest jedzenie.

Do Huty harcerze na tygodniowy obóz przyjechali z Wrocławia ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego. Skauci dzień rozpoczynają od mszy świętej, w której biorą czynny udział… Nie tylko kaplica jest prowizoryczna, harcerze obóz budowali sami przy pomocy starszych.

Harcerze śpią w namiotach, jednak na łóżkach zrobionych z pni drzew, związując je sznurkiem. – Większość z dziewczynek jest tutaj pierwszy raz – mówi Marta Musiał, Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”.

Jak wszędzie także tutaj panują pewne zasady, podobnie jest z hierarchią. Młode skautki nazywane są wilczkami na czele gromady stoi stary wilk zwany AKELA.

Mimo padającego deszczu harcerze nie nudzą się, w planach mamy mnóstwo zajęć, wszystko bez dostępu do internetu – Agata Wartalska, Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”.

Harcerski obóz z Wrocławia w Hucie w gminie Odolanów potrwa do końca tygodnia.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick