DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Hala dla robotów i nowe pracownie. Powstanie "CIT" za grube miliony [WIDEO]

Centrum Innowacji Technologicznych powstanie przy ostrowskim Zespole Szkół Technicznych. Powiat Ostrowski właśnie pozyskał dofinansowanie na rozbudowę skrzydła szkoły.

źródło: wizualizacja/Powiat Ostrowski

To będzie rekordowa oświatowa inwestycja jeśli chodzi o koszt zadania. Całość ma wynieść prawie 24 miliony złotych, z czego z własnej kasy powiat wyłoży niespełna 8 milionów. Reszta, czyli ponad 16 milionów złotych, to bezzwrotne unijne dofinansowanie. – To jeden z zaledwie pięciu projektów w Wielkopolsce, który z tego programu dotacyjnego otrzymał dofinansowanie. Udało nam się to w maksymalnym wymiarze, czyli 70% kwoty całkowitej – powiedział Marcin Woliński z Wydziału Rozwoju Powiatu.

Centrum Innowacji Technologicznych powstanie na bazie istniejącego skrzydła szkoły z pracowniami, które przejdą modernizację, ale też zostanie rozbudowane. Inwestycja powstać ma, licząc od tak naprawdę dziś, w ciągu najbliższych 2 lat. – Idziemy krok naprzód w porównaniu z Centrum Kształcenia Praktycznego. Odpowiadamy na zmieniające się czasy, na zapotrzebowanie wynikające z rozwoju nowych technologii, automatyzacji i rozwoju robotyki – uzasadnia starosta ostrowski Paweł Rajski.

CIT, bo tak w skrócie można mówić o nowej pracowni, ma posiadać ogromną halę nie tylko do konstruowania, ale i do testowania robotów, tematyczne pracownie, a w tym wszystkim także udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt będzie przeznaczony nie tylko dla potrzeb kształcenia młodzieży, ale też do prowadzenia szkoleń czy kursów dla osób dorosłych, a być może nawet na potrzeby lokalnego biznesu.

Zapraszamy po szczegóły do materiału wideo.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz