„Gwiazda” znana w całym kraju. Dziewczyny po przeglądzie [FOTO]

0
Spośród setek tancerzy z całej Polski – one znalazły się w czołówce najlepszych. Ostrowska Grupa Baletowa „Gwiazda” wróciła z licznymi nagrodami i wyróżnieniami z 24. Ogólnopolskiej Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Małogoszczu (woj. świętokrzyskie). Tancerki reprezentowały jedną z 95 formacji z kraju.

Dokładnie 1800 tancerzy skonfrontowało się na XXIV Ogólnopolskich Konfrontacjach  Zespołów Tanecznych w Małogoszczu. To jedno z największych wydarzeń tanecznych w kraju. Przegląd rozpoczął się z samego rana i trwał do późnych godzin wieczornych. Stawiło się na nich 95 formacji tanecznych m.in. z Wrocławia, Warszawy, Zabrza, Rzeszowa, Jastrzębia Zdroju, Białegostoku, Radomia i wielu innych miast. Były też reprezentantki „Gwiazdy” z Ostrowa Wielkopolskiego. – Impreza była nie tylko konkursem tanecznym, ale przede wszystkim znakomitym widowiskiem, na najwyższym poziomie. Niektóre prezentacje taneczne tworzyły mini spektakle – z rozbudowaną scenografią i oryginalnymi kostiumami – mówi Patrycja Stendera, kierownik artystyczny „Gwiazdy”, autorka wielu choreografii.

Tancerki ostrowskiej grupy baletowej wróciły w rodzinne strony z dwoma wyróżnieniami: w kategorii taniec współczesny powyżej 16 lat oraz innych formach tańca 9-12 lat. Wytańczyły też trzecie miejsce w kategorii inne formy tańca powyżej 16 lat. Dziewczyny prezentowały się przed wymagającymi jurorami: Piotrem Galińskim (uczestnik pierwszych edycji „Tańca z Gwiazdami”, Katarzyną Bryłką (sędzia Polskiej Federacji Tańca), Tomaszem Rowińskim (członek Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie, sędzia Polskiej Federacji Tańca i instruktor w Egurrola Dance Studio).

Reprezentantki „Gwiazdy” do udziału w przeglądzie przygotowywali choreografowie – Patrycja Stendera i Mateusz Wójcik. Nagrodzone dziewczęta otrzymały oprócz pucharów i dyplomów także między innymi maskotki, które zdecydowały przekazać na cele charytatywne.

foto: Urszula Szczepaniak

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick