Grzegorz Dziubek zostaje w Ostrovii 1909. Wiosną ciąg dalszy walki o utrzymanie

1
Władze Ostrovii 1909 przedłużyły kontrakt z Grzegorzem Dziubkiem. Trener nadal będzie prowadził seniorski zespół. Wyniki prowadzonej przez siebie od połowy września drużyny pozwoliły mu utrzymać nie tylko stanowisko, ale również biało-czerwonych nad strefą spadkową, co było głównym celem.

Po tym, jak w połowie września 2020 roku Marcin Kałuża podał się do dymisji, stanowisko trenera seniorskiej drużyny Ostrovii 1909 objął Grzegorz Dziubek. Doświadczony szkoleniowiec wprowadził w szatni nowe zasady, zmienił ustawienie zespołu i sposób gry, co przyniosło pozytywne efekty. Drużyna zaczęła grać lepiej, strzelać więcej bramek, popracowano też nad defensywą. Biało-czerwoni zaczęli lepiej rozumieć się na boisku, dysponowali większym wachlarzem taktycznym, co pozwoliło odnosić zwycięstwa.

CZYTAJ: Grzegorz Dziubek po powrocie do Ostrovii po niemal 30 latach: “Samo boisko za dużo się nie zmieniło”

Bilans punktowy pod wodzą trenera Dziubka to 5 wygranych, 4 remisy i 3 porażki. 19 punktów zdobytych od połowy września do końca rundy jesiennej to zdecydowana większość spośród wszystkich, które zdobył zespół Ostrovii 1909, a ma ich na półmetku sezonu 26 (14. miejsce w tabeli).

Nie może więc dziwić, że dobra postawa zespołu, jak na obecne możliwości, przemówiła za tym, by zatrzymać Grzegorza Dziubka na dłużej. Cel wiosną będzie taki sam – walka o utrzymanie w IV lidze. Ucieczka ze strefy spadkowej powiodła się. To jednak nie koniec walki, bo przed Ostrovią 13 meczów w grupie spadkowej, a więc z drużynami z miejsc 9-22.

Biało-czerwoni rozpoczynają właśnie przygotowania do rundy rewanżowej. W sobotę 16 stycznia o godz. 12.00 zmierzą się z Jarotą Jarocin w sparingu, który zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie (ul. Sportowa).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick