Gruzin uległ ciężkiemu wypadkowi. Jego pracodawcy stanęli przed sądem

5
zdjęcie uniwersalne
Powracamy do tematu wypadku, do którego doszło w lipcu 2019 roku na budowie w miejscowości Bieganin. Jeden z pracowników spadł z wysokości i złamał kręgosłup. Okazało się, że jest sparaliżowany. Pomocy od swoich pracodawców nie otrzymał, a na dodatek stanęli oni przed sądem. Są oskarżeni o narażenie pracownika na ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Do wypadku doszło dokładnie 18 lipca 2019 roku. Do zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z pracowników budowy spadł z wysokości. Ze złamanym kręgosłupem został przetransportowany do szpitala w Poznaniu.

W listopadzie tego samego roku dowiedzieliśmy się, że 28-letni Andrea z Gruzji jest sparaliżowany. Jego pracodawca nie udzielił mu żadnej pomocy finansowej, a firma niedługo po wypadku ogłosiła upadłość. Gruzin za pośrednictwem internetu apelował do ludzi dobrej woli, by pomogli uzbierać mu pieniądze na kosztowną rehabilitację.

CZYTAJ: W lipcu uległ wypadkowi na budowie. Został bez pomocy pracodawcy

Ostatecznie przed sądem stanęło trzech mężczyzn, pracodawców 28-latka. Pierwsza rozprawa już się odbyła, a oskarżonym przedstawiono zarzut narażenia pracownika na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (w tym wypadku kalectwa). – Na sali nie stawił się oskarżony Krzysztof M., stawili się natomiast oskarżeni Cezary J. i Paweł S. wraz ze swoimi obrońcami. Oskarżeni odmówili złożenia wyjaśnień, oświadczyli, że nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im czynów – poinformował nas ostrowski sąd.

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 2 czerwca tego roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Biedny chłopak, co On teraz robi? Ma w ogóle jakąś pomoc i rehabilitację? Jak można tak potraktować pracownika swojego?

    • członek rady nadzorczej Ostrowskie Inwestycje Sportowe. Spółka Miejska zarządzająca Areną Sportową

  2. Tania siła robocza ,wyzysk na maksa. Powinno się tym „PANOM” zasądzić karę dożywotniego płacenia renty wypadowej /godziwej/ dla tego Gruzina i dodatkowo wysokiego odszkodowania dla pokrzywdzonego.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick