Grube miliony na drogi lokalne dla gmin i powiatów. Już można składać wnioski

1
Prawo i Sprawiedliwość planuje w latach 2019-2028 przeznaczyć 36 miliardów złotych na drogi samorządowe. Tylko w tym roku zostało zabezpieczonych w państwowej kasie 6 miliardów. Wielkopolska jest trzecim województwem w kolejności najhojniej „obdarowanych” samorządów, bo prawie 380 milionów trafiło już do wojewódzkiej kasy. Teraz wojewoda musi zdecydować w jakiej formie rozdysponować środki samorządom gminnym i powiatowym.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju planuje przeznaczyć aż 36 mld zł na Fundusz Dróg Samorządowych i program Mosty dla Regionów w latach 2019-2028. To ogromne pieniądze ale i projekt rozłożony na kilka lat. Jednak już w tym roku, a dokładnie kilka dni temu pierwsze środki trafiły do województw w całej Polsce. – Odpowiadamy na potrzeby zgłaszane przez lokalne społeczności. Wiemy, że samorządowcy nie są w stanie finansować inwestycji – uzasadniał na konferencji we wrześniu 2018 minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Wielkopolska otrzymała dokładnie 376 993 570,91 zł na konto Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Urząd Wojewódzki ogłosił już nabór wniosków dla samorządów gminnych i powiatowych na budowę, przebudowę lub modernizację dróg lokalnych, potrwa on do 12 kwietnia. Samorządy mogą pozyskać nawet do 30 milionów dofinansowania na inwestycje. Podział środków na dofinansowanie zadań pomiędzy zadania gminne i powiatowe jest równy. Kwota przeznaczona na zadania gminne wynosi 135 873 024 zł. Kwota na zadania powiatowe wynosi 135 873 024 zł.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Droga łącząca ulicę Graniczną w Topoli Osiedle na wysokości przejazdu kolejowego z ulicą Tylną w Ostrowie Wielkopolskim.Jest to w tej chwili droga gruntowa łącząca gminę Ostrów z gminą Przygodzice .Droga ta jest naturalnym skrótem dla pojazdów jadących z kierunku Odolanowa do strefy przemysłowej przy ul. Staroprzygodzkiej .Przejeżdżają nią śmieciarki MZO ,betoniarki z BETON-BUDU i wiele innych samochodów ciężarowych z firm w tym rejonie oraz mieszkańcy Topoli Osiedle jadący do centrum.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick