Grube miliony dla KGW. Zostało kilka dni, by sięgnąć po środki

2
Kilka tysięcy złotych na integrację lub przyjemności? Takie środki zabezpieczył polski rząd dla Kół Gospodyń Wiejskich w całej Polsce. Można pozyskać od 3 do 5 tysięcy złotych dla koła. W 2018 roku do rozdania jest 90 milionów złotych, ale czas na składanie wniosków jest krótki, bo zostało raptem kilka dni. Dziś sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Inwestycji Andżelika Możdżanowska spotkała się z kobietami z Południowej Wielkopolski i podpowiadała jak sprawnie zawnioskować o środki.

Pula 90 milionów złotych trafi do Kół Gospodyń Wiejskich, które mogą starać się o nie dzięki nowej ustawie, która daje możliwość tym organizacjom stania się pewnego rodzaju – w dużym uproszczeniu – „małymi firmami”. Pieniądze, które rząd chce przekazać KGW to kwoty od 3 do 5 tysięcy złotych (w zależności od liczby członków w danym kole). Co ważne, nie ma z góry nałożonych zasad co do gospodarowania środkami. – Pieniądze mogą zostać wykorzystane nawet an integrację czy przyjemności – mówiła dziś na spotkaniu w kompleksie “Górecznik” z członkiniami KGW Andżelika Możdżanowska – pełnomocnik rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw.

Zainteresowanie projektem jest bardzo duże, wnioski o przyznanie środków składać można w Agencjach Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Czasu jest jednak niewiele, pozostało kilka dni (do 31 grudnia) na załatwienie formalności, które – jak zapewnia rząd – są proste, a zasady przyznania dotacji przejrzyste. – Liczymy też, że dzięki takim programom koła gospodyń się reaktywują, młode osoby będą chętnie dołączać do KGW, a z paniami integrować będą się także panowie. Wspólnie mają szanse podtrzymywać, ale i tworzyć tradycje – mówi minister Możdżanowska.

Szczegóły wnioskowania o środki oraz kontakt do pełnomocników znaleźć można pod adresem www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. “Pula 90 milionów…, która daje możliwość tym organizacjom możliwość stania się pewnego rodzaju – w dużym uproszczeniu – „małymi firmami”. No i proszę stało się, miała być wpadka i jest!!! Korektor na urlopie???

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick