Groźny wypadek kępińskiego autokaru z dziećmi!

0
Zdjęcie poglądowe/fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
Czwórka dzieci i kierowca trafili do szpitala po wypadku autokaru, do którego doszło w miejscowości Jełowa w województwie opolskim. Autokar jechał z Kępna, a swoją trasę miał zakończyć w Opolu. Kierowca najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą. Na szczęście nikomu z poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Jełowa w województwie opolskim. Kierowca nagle zjechał do przydrożnego rowu, a pojazd przewrócił się na bok. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Autokarem podróżowało 25 dzieci oraz trzech opiekunów. Czwórka dzieci oraz kierowca zostali zabrani do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostali uczestnicy nie wymagali hospitalizacji. Kierowca najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy – informuje podkom. Karol Brandys z opolskiej policji.

Pozostałe dzieci oraz opiekunowie znaleźli schronienie w okolicznej świetlicy. Organizowany jest transport, by odwieźć ich do domów.

Podróżujący autokarem pochodzą z powiatu kępińskiego. Dzieci wraz z opiekunami jechali na wycieczkę do opolskiego zoo.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick