Groził siekierą i piłą łańcuchową. Chce dobrowolnie poddać się karze

0
48-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który dwa miesiące temu groził śmiercią swojej rodzinie, a następnie siekierą i piłą łańcuchową policjantom wciąż przebywa w areszcie. Przyznał się jednak do winy, okazał skruchę i chce dobrowolnie poddać się karze. Jego prośbę rozpatrzy sąd.

Do groźnej sytuacji doszło 5 maja. Mężczyzna mając 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, pobił swoją żonę i teściową i groził śmiercią zarówno żonie jak i swojej pasierbicy. Następnie 48-latek groził siekierą i piłą łańcuchową policjantom, którzy zjawili się na miejscu. Mężczyzna uspokoił się dopiero w momencie, gdy policjanci zaczęli mu grozić użyciem broni służbowej.

ZOBACZ: Z piłą łańcuchową w rękach groził policjantom i rodzinie, że ich pozabija

48-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, okazał skruchę i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się każe. – Jeśli sąd zaakceptuje ten wniosek, mężczyzna otrzyma wyrok pięciu miesięcy pozbawienia wolności. Po odbyciu kary, będzie musiał odbyć karę jednego roku prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie i zapłacić po 1300zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonych – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick