DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Granty Dobrego Sąsiedztwa przyznane. Dostali je wszyscy, którzy się zgłosili

Wszystkie 37 stowarzyszeń, które złożyły wnioski o granty w ramach Funduszu Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego, otrzymały pieniądze. Wyróżnione w ten sposób organizacje odebrały promesy podczas XVIII gali, która odbyła się we wtorek w Forum Synagoga. – Fundusz miał być inkubatorem, a nie respiratorem, czyli miał pomagać nowym stowarzyszeniom zdobywać doświadczenie. Kiedy ubiegamy się o środki unijne, czy duże projekty, to trzeba się wykazać doświadczeniem i po to właśnie ten fundusz powstał – powiedziała Karolina Krawczyk, prezes Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Członkowie jury cieszyli się, że pieniądze udało się podzielić w taki sposób, aby każdy otrzymał wsparcie. Radości nie kryli nawet ci, którzy nie po raz pierwszy skorzystali z takiej dotacji. – Mamy zamiar zrobić przedstawienie muzyczno-teatralne w Synagodze na temat Chopina, a mianowicie Salon Chopinowski. Będziemy przy okazji świętować też obchodzony w Polsce rok romantyzmu – podkreśliła Sylwia Jakubek, wiceprzewodnicząca Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, koło w Ostrowie Wielkopolskim i członek zarządu tego towarzystwa w Warszawie.

O pieniądze ubiegali się także przedstawiciele klubów sportowych, jak LKS Tajfun, OKS 1926 Ostrów Wielkopolski czy LKS Ogniwo Łąkociny. – Dzieci w ciągu np. tygodnia będą korzystały z zajęć z tenisa stołowego. Będą miały zapewnione napoje, obiady i wyjście na basen. Oprócz tego – jako klub – dokładamy ok. 30 procent kwoty, ale jesteśmy zadowoleni, bo dzieci nie tylko z klubu, ale z całego miasta będą się fajnie bawić w wakacje – zapewnił Robert Strzelczak, prezes i trener LKS-u Tajfun Ostrów Wielkopolski. Jak wyliczył, klub otrzymał w ramach grantu 5 tys. zł. Kolejne 3 tys. zł będzie wkładem własnym tej organizacji.

Miasto Ostrów Wielkopolski przekazało na granty 120 tys. zł, gminy Odolanów i Ostrów po ok. 20 tys. zł, a kolejne 15 tys. zł dołożyła Kuźnia Ostrów Wielkopolski, którą reprezentował prezes Roman Vybiral. – Dla nas jest ważne to, żeby pokazać, że Kuźnia nie jest tylko miejscem pracy dla obywateli miasta i okolic, ale też staramy się pomagać i wspierać projekty różnego charakteru. Oprócz tego przedsięwzięcia sponsorujemy różne akcje sportowe. Działamy tak, jak powinna działać każda firma w mieście – powiedział.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • N
  nakrycie

  środa, 6 lipca, 2022

  socjalizm propagandowy każdemu by byli cicho. Wszystko psują.

  Odpowiedz
 • K
  Karol

  czwartek, 7 lipca, 2022

  chciałbym przeczytać o wszystkich zadaniach które otrzymały granty bo otem się niby dużo dzieje a ludzie nic nie wiedzą.

  Odpowiedz
 • G
  Grancia

  piątek, 8 lipca, 2022

  Będzie wódeczka i zagrycha ha ha ha

  Odpowiedz
 • PK
  Piotr Kuźma

  niedziela, 10 lipca, 2022

  Kolejny rok rewelacyjnej inicjatywy z której nie tyle że korzystają organizacje sportowe, ale stojące za nimi i w nich zrzeszone dzieciaki. Cieszę się też że dzięki kolejnym dwóm podmiotom które wsparły fundację ilość przekazanych podmiotom środków finansowych jest jeszcze wyższa niż do tej pory. Oby w kolejnych latach ta inicjatywa cieszyła się podobnym zainteresowaniem ze strony podmiotów ubiegających się o środki finansowe pomagające zagospodarować czas dla najmłodszych.

  Odpowiedz
 • PK
  Piotr Kuźma

  niedziela, 10 lipca, 2022

  Kolejny rok rewelacyjnej inicjatywy z której nie tyle że korzystają organizacje sportowe, ale stojące za nimi i w nich zrzeszone dzieciaki. Cieszę się też że dzięki kolejnym dwóm podmiotom które wsparły fundację ilość przekazanych podmiotom środków finansowych jest jeszcze wyższa niż do tej pory. Oby w kolejnych latach ta inicjatywa cieszyła się podobnym zainteresowaniem ze strony podmiotów ubiegających się o środki finansowe pomagające zagospodarować czas dla najmłodszych. Gratulacje.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz