Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim – dzień czwarty

0
Spotkania z Anną Dymną i Mariuszem Wilczyńskim oraz z Jerzym Rogiewiczem wypełniły festiwalową środę. Dopełniły ją pokazy trzech wyśmienitych polskich filmów. A to wszystko w ramach trwającego od niedzieli Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim.

To już 10. edycja festiwalu Grand Prix Komeda. Za nami m.in. koncert Royber Trio, spotkania z Ewą Błaszczyk, Anną Dymną i pokazy specjalne filmów. Wczoraj, 25 sierpnia, oficjalnie rozpoczęła się sekcja pokazów konkursowych. Bierze w niej udział siedem filmów, a kompozytorzy, którzy napisali do nich muzykę, walczą o Grand Prix Komeda za Najlepszą Muzykę w Polskim Filmie Fabularnym. Zanim oglądanie konkursowych obrazów rozpoczęło się na dobre, festiwalowa publiczność została zaproszona na pokaz specjalny – niezwykłej animacji Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Film powstawał 14 lat, a od momentu premiery zdobył już ponad 30 nagród. Prócz ciekawego ujęcia tematu, zachwyca w nim także muzyka autorstwa Tadeusza Nalepy. – To był mój idol, mentor, przyjaciel. Tym bardziej mnie cieszy, że w wielu zagranicznych recenzjach podkreślana jest właśnie jego wspaniała muzyka – mówił na spotkaniu przed projekcją Mariusz Wilczyński.

Wraz z Mariuszem Wilczyńskim obecna na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury była Anna Dymna, która w animacji Wilczyńskiego stworzyła kreację głosową Matki. – Znałam Mariusza, dowiedziałam się, kto gra w tym filmie, więc udział w nim był dla mnie prezentem od losu – odpowiadała na pytania Łukasza Maciejewskiego Anna Dymna.

Film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” został wyświetlony w ramach sekcji pokazów specjalnych. Kolejne obrazy tego dnia były pokazywane w sekcji KONKURS. Publiczność zobaczyła film Marcina Sautera „Miasto”, po którym odbyło się spotkanie, prowadzone przez Ewę Smolińską, z Jerzym Rogiewiczem. Festiwalowa środa zakończyła się pokazem filmu „Magnezja” w reż. Macieja Bochaniaka i z muzyką Jana A.P. Kaczmarka.

  1. Grand Prix Komeda potrwa jeszcze do soboty. A co jeszcze na nim zobaczymy we wnętrzach OCK i Forum Synagoga?

 

  czwartek, 26 sierpnia

15.45 – KONKURSAmatorzy muz. Marzena Majcher, reż. Iwona Siekierzyńska

SPOTKANIE Z: Iwoną SIEKIERZYŃSKĄ i Marzeną MAJCHER (OCK)

18.00 – KONKURS: Moje wspaniałe życie muz. Piotr Waglewski Emade, reż. Łukasz Grzegorzek

SPOTKANIE Z: Łukaszem GRZEGORZKIEM (OCK)

20.15 – KONKURS: Szarlatan muz. Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Mary Komasa, reż. Agnieszka Holland

 

piątek, 27 sierpnia

16.00 – SPOTKANIE AUTORSKIE: Znam wszystkie Wasze numery. Andrzej Korzyński w rozmowie z Marią Szabłowską, gość Andrzej KORZYŃSKI

PROMOCJA PŁYT Andrzeja Korzyńskiego wydanych przez GAD Records, goście: Maria SZABŁOWSKA i Michał WILCZYŃSKI (Forum Synagoga)

17.30 – KONKURS: Mistrz muz. Bartosz Chajdecki, reż. Maciej Barczewski

SPOTKANIE Z: Maciejem BARCZEWSKIM, Bartoszem CHAJDECKIM, Piotrem GŁOWACKIM i Rafałem ZAWIERUCHĄ (OCK)

20.00 – KONKURS: Najmro. Kocha, kradnie, szanuje muz. Andrzej Smolik, reż. Mateusz Rakowicz

SPOTKANIE Z: Mateuszem RAKOWICZEM i Rafałem ZAWIERUCHĄ (OCK)

20.00 – KONCERT: EABS (Amfiteatr Miejski)

 

sobota, 28 sierpnia

16.00 – DEBATA: Oryginał czy kopia. Jak oceniać muzykę w filmie Prowadzenie: Łukasz MACIEJEWSKI (Mała Scena)

19.00 – FINAŁ wręczenie nagród:

GRAND PRIX KOMEDA za Najlepszą Muzykę,

GRAND PRIX KOMEDA za Całokształt Twórczości dla Andrzeja KORZYŃSKIEGO,

Nagrody Publiczności, Nagrody im. Wojciecha Jerzego Hasa

Prowadzenie: Magdalena MIŚKA-JACKOWSKA

KONCERT: Matnia i Śpiewnik Piotrowicz/Komeda/Młynarski oraz gościnnie: Gaba Kulka, Monika Borzym, Marcin Januszkiewicz  (OCK)

 

JURY GRAND PRIX KOMEDA: Ewa BŁASZCZYK, Kinga DĘBSKA, Radzimir DĘBSKI, Tomasz LACH, Paweł MYKIETYN, Jan Kanty PAWLUŚKIEWICZ

 

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick