Grand Prix dla „Pana Wogelkowa”

0
To najtrudniejsze zdjęcie, jakie w życiu zrobiłem - mówił wczoraj Jacek Boczar z Tychów, laureat Grand Prix 23. Biennale Fotografii w Technikach Fotograficznych i Cyfrowym Przetwarzaniu Obrazu REMIS. Podczas wernisażu pokonkursowej wystawy jurorzy wręczyli wczoraj nagrodę główną za fotografię pt. „Kamienica Pana Wogelkowa I”, przyznali też trzy wyróżnienia. Nagrodzone, wyróżnione oraz zakwalifikowane do wystawy zdjęcia można oglądać w Galerii PIK, czyli w holu Ostrowskiego Centrum Kultury.

Jacek Boczar odebrał nagrodę, statuetkę oraz dyplom Grand Prix 23. konkursu Remis za fotografię „Kamienica Pana Wogelkowa I”. Prócz nagrody głównej jurorzy przyznali trzy równorzędne wyróżnienia: otrzymali je Andrzej Wiktor za pracę „Magia drzew” wykonanej w technice gumo olej, Jarosław Sankowski za cyfrowy montaż pt. „Ulica południowa” i Agnieszka Duszczak za pracę „Red-self-in-yellow-green” w technice digital inkografia.

Na tegoroczną, 23. edycję Biennale Fotografii w Technikach Fotograficznych i Cyfrowym Przetwarzaniu Obrazu REMIS 33 autorów nadesłało 133 pojedyncze prace lub zestawy prac. Tym razem trochę więcej było tych tworzonych cyfrowo – mówi juror i komisarz wystawy, Andrzej Staszok, ale cieszy nas fakt, że artyści wciąż tworzą w technikach szlachetnych – dodaje. Do wystawy zakwalifikowano prace 26 twórców z całej Polski. Dodatkowo po raz pierwszy stworzono tzw. Galerię odrzuconych złożona z prac, które nie spełniły wymogów regulaminowych.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick