Grabów-Wójtostwo: Peugeotem w drzewo

0

Na razie nieznane są przyczyny wypadku, do którego doszło dziś przed godziną 20:00 w Grabowie-Wójtostwie na drodze wojewódzkiej 450. Kierujący peugeotem 24-letni mężczyzna uderzył w przydrożne drzewo. Uszkodzenia pojazdu były znaczne, poszkodowanego karetka zabrała do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Jego stan lekarze określają jako dobry.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kierowca peugeota pochodził z Zamościa (powiat ostrowski). W Grabowie-Wójtostwie na prostym odcinku drogi kierowane przez niego auto uderzyło w przydrożne drzewo. W kolizji nie brał udziału żaden inny pojazd. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć policja wyklucza także możliwość wybiegnięcia na jezdnię zwierzyny. 24-latka zabrano na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrowie Wielkopolskim. Ma m.in. złamaną jedną nogę oraz liczne potłuczenia. Pobrano od niego krew do badań.

Aktualizacja piątek 30.09.2016

24-latek z peugeota odmówił policjantom sprawdzenia stanu trzeźwości. Na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, potem na pobocze, gdzie zatrzymał się na drzewie. Strażacy musieli rozcinać pojazd.

– Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej – jeden z OSP Grabów nad Prosną oraz drugi z JRG Ostrzeszów. Podstawowym działaniem straży pożarnej było wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej poprzez rozcięcie konstrukcji pojazdu narzędziami hydraulicznymi. Po ewakuowaniu nieprzytomnego mężczyzny z pojazdu został on przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W dalszej kolejności poszkodowany został przewieziony do szpitala – tłumaczy mł. asp. Patryk Moś z KP PSP Ostrzeszów.

Wyniki badania krwi pobranej od kierowcy będą znane za około 2 tygodnie.

fot. TW oraz KP PSP Ostrzeszów
Tomasz Wojciechowski

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick