Grabów nad Prosną. Ogromne serce dla Edyty. Zebrali 34 tysiące złotych [ZDJĘCIA]

0
34 tysiące złotych to kwota, jaką udało się zebrać podczas turnieju charytatywnego (imprez towarzyszących, aukcji), który odbył się w sobotę na Stadionie Miejskim w Grabowie nad Prosną. To jednak nie jest kwota ostateczna - nadal trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Edyty Łuszczek z Palat. Kobieta choruje na neuroboreliozę i zespół móżdżkowy.

Turniej piłki nożnej o puchar burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną, animacje dla dzieci, zumba dla kobiet, pokaz motocyklistów z Ostrzeszowa, a nawet zabytkowa „milicja” – te i wiele innych atrakcji czekało na wszystkich, którzy w sobotnie przedpołudnie postanowili przybyć na stadion miejski w Grabowie nad Prosną i wspomóc Edytę Łuszczek z Palat, która choruje na neuroboreliozę i zespół móżdżkowy.

Mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego i nie tylko, po raz kolejny pokazali, jak otwarte są ich serca. Dzięki nim na leczenie 30-latki udało się zebrać 34 tysiące złotych – kwota ta wciąż rośnie, a zbiórka pieniędzy trwa raptem od miesiąca. Nie byłoby tej wspaniałej akcji gdyby nie sponsorzy i główni organizatorzy na czele z Katarzyną Bednarz, Aniołami w Bieli oraz Pawłem Walczakiem i LZS-em Pelikan Grabów.

To nie jedyne pieniądze, które ułatwią leczenie mieszkanki Palat. W niedzielę, 14 kwietnia, podczas Śniadania Wielkanocnego Środowisk Wiejskich, które zorganizował w Grabowie nad Prosną burmistrz Maksymilian Ptak, również odbyła się zbiórka dla chorej na neuroboreliozę kobiety. Zebrano tam ponad 9 tysięcy złotych. Do tej pory wpłacane są także pieniądze na prywatny numer konta Edyty Łuszczek: 35 1020 2241 0000 2402 0046 1665.

Historię Edyty przedstawiliśmy Państwu miesiąc temu w Wydarzeniach Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info.

 

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick