DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Grabów nad Prosną chce być eko

Grabów nad Prosną to jedna z gmin w powiecie ostrzeszowskim, która swoimi działaniami pokazuje, że chce być eko. Dowodem jest zrewitalizowany rynek, czy panele fotowoltaiczne na budynkach szkół.

Rynek to jedna z lokalizacji na terenie Grabowa nad Prosną, która przeszła metamorfozę. – Zadbaliśmy o elementy zieleni, nowe nasadzenia, fontanna uatrakcyjnia ten teren i daje odrobinę ochłody – mówi Maksymilian Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną.

Kolejnym krokiem to zamontowanie instalacji fotowoltaicznych na dachach 27 budynków użyteczności publicznej. Pojawiły się m.in. na grabowskiej bibliotece, budynku OSP, szkołach i salach wiejskich.

Zadbano także o ruch i aktywność uczniów, dlatego na terenie Szkoły Podstawowej im. Unicef w Grabowie nad Prosną pojawił się całkowicie nowy dziedziniec. – Są ławki, nowa trawa, boisko do gry w koszykówkę. Uczniowie bardzo chętnie z niego korzystają i to nas bardzo cieszy. Wiemy, jak ważny jest ruch dla młodych osób – twierdzi Beata Mikołajewska-Marczuk, dyrektorka placówki.

Na te i inne inwestycje grabowski samorząd pozyskuje zewnętrzne dofinansowania. Są to m.in. środki z Województwa Wielkopolskiego oraz z budżetu państwa.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    Mieszkanka

    poniedziałek, 11 września, 2023

    A jak do tego stylu eko ma się fabryka pelletu w Grabowie, która nieustannie zatruwa powietrze i tworzy ogromne zapalenie i hałas? Fontanna ładnie wygląda ale kto z mieszkańców ma czas, by ciągle przy niej siedzieć? Natomiast zanieczyszczonym powietrzem oddychają mieszkańcy ulicy Ostrzeszowskiej oraz wszycy, którzy przychodzą na zakupy czy chcieliby pospacerować- dla zdrowia.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz