Gra komputerowa, filmy, koncert i książki, czyli dlaczego warto się wybrać na Gołębią

0
Bajkowy regał na nudę, kiermasz książek, warsztaty rękodzielnicze dla najmłodszych, a także film o dinozaurach i gra komputerowa poświęcona tym wielkim gadom. Najbliższe weekendy przy ul. Gołębiej w Jarocinie zapowiadają się naprawdę interesująco.

Przy ul. Gołębiej w Jarocinie, na tarasie Kawiarni Filmowej naprzeciw Kina Echo oraz na parkingu należącego do jednego z banków, który w ten weekend zostanie zaadaptowany na cele kulturalne, będzie się bardzo dużo działo. Zostanie zorganizowany kiermasz książek, odbędzie się także finał akcji Bajkowy regał na nudę. Nie zabraknie występów muzycznych dla najmłodszych i niespodzianki związanej z dobrze znaną dzieciom Kici Koci – bohaterki serii przygód opisanych w około 20 książkach.

Jednym z elementów tego bajkowego świata będzie kiermasz książek poświęconych szerokiej tematy związanej m.in. z edukacją, kreatywnością, sztuką i podróżami w dalekie kraje. Chętni będą mogli wziąć udział także w warsztatach rękodzielniczych i przygotować sobie m.in. torbę do… – oczywiście, że tak! – noszenia książek z biblioteki.

Taras Kawiarni Filmowej i Kina Echo to wyjątkowe miejsce do spędzania czasu w otwartej przestrzeni i w centrum miasta. Przez całe wakacje sporo będzie się tu dziać. Szczególnie w weekendy i poniedziałki. Warto więc zaglądać, bo każdy dzień jest poświęcony innej tematyce.

8 lipca w godz. od 15.00 do 17.00 odbędzie się spotkanie poświęcone dinozaurom. Wykład i grę komputerową przygotowuje Krzysztof Łączniak, który od dziecka pasjonuje się dinozaurami. Teraz chce zarazić tą pasją najmłodszych miłośników książek i nowych technologii.

W związku z organizacją finału Bajkowego Regału na nudę, w niedzielę w godz. 9.00 – 18.00 będzie obowiązywała zmiana ruchu w okolicach rynku, bowiem ul. Gołębia zostanie zamknięta od ul. Mickiewicza i kard. Wyszyńskiego.

źródło: jarocin.pl
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick