Gra ekstraklasy. Kolejny szlagier z udziałem BM Slam Stal

0
Kolejny szlagierowy mecz na szczycie z udziałem zespołu BM Slam Stal. Dzisiaj o godzinie 19 rozpocznie się mecz w Toruniu, w którym tamtejszy Polski Cukier podejmować będzie podopiecznych Emila Rajkovića. Zapowiada się kolejne pasjonujące widowisko. Obie drużyny przystępują do tego spotkania podrażnione ostatnimi porażkami. Toruński zespół przegrał dwa kolejne mecze (u siebie z Rosą Radom i na wyjeździe w Lublinie). Ostrowianie w niedzielę u siebie nie sprostali Anwilowi Włocławek. Retransmisję tego pojedynku będzie można obejrzeć w piątkowy wieczór na antenie Telewizji Proart. Początek o godzinie 20.50.

Toruński zespół przed dzisiejszym meczem zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli. Zespół Polskiego Cukru ma w dorobku 17 zwycięstw, przy 8 porażkach. Ostrowianie są na 4 pozycji. Wygrali do tej pory 15 meczów, doznając 9 porażek.

Toruńska drużyna we własnej hali wygrała 10 z 11 meczów, przegrywając jedynie przed tygodniem z Rosą Radom. Wyjazdowy dorobek ostrowian to z kolei 7 wygranych i 4 porażki. ,,Stalówka” jest drugim najlepiej grającym zespołem w halach rywali w całej lidze. W grudniu w meczu I rundy na parkiecie w Ostrowie Wlkp. podopieczni trenera Emila Rajkovića zwyciężyli 76:70. Do dzisiejszego meczu gospodarze przystępować będą wzmocnieni dwójką nowych zawodników. W ostatnim dniu okienka transferowego do Torunia z AZS-u Koszalin trafił Damian Jeszke, natomiast po występach w Australii zakontraktowano DJ-a Newbilla.

Polski Cukier w poprzednim sezonie zdobył wicemistrzostwo Polski. Wówczas jednym z czołowych zawodników był grający obecnie w Ostrowie Wlkp. Jure Skifić. – Dobrze będzie wrócić do znanej mi hali. Spotkam się też z kilkoma przyjaciółmi, ale w trakcie meczu żadnych sentymentów nie będzie. Z poprzedniego sezonu mam świetne wspomnienia, ale teraz zrobię wszystko, żeby wygrał mój obecny zespół – mówi chorwacki skrzydłowy.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick