Gorzyce Wielkie pechowo przegrywają na koniec rundy

Nie tak to miało wyglądać. SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie podejmował w sobotę we własnej hali MKS Tęczę Folplast Kościan. Był to ostatni mecz I rundy 1. Ligi Piłki Ręcznej sezonu 2021/22. Gospodarze chcieli zakończyć rywalizację w tej części rozgrywek zwycięstwem, ale nie było im to dane. Przegrali 3 punktami 25:28.

Rywalizacja była niezwykle zacięta zwłaszcza w końcówce drugiej połowy, kiedy szczypiorniści SPR-u zbliżyli się do przeciwnika na punkt. Wówczas goście ponownie ruszyli do ataku i powiększyli przewagę, co pozwoliło im odnieść wreszcie zwycięstwo na bardzo trudnym terenie w Gorzycach Wielkich.

Być może gospodarze mieliby większą szansę na wygraną, a przynajmniej na wyjście na prowadzenie pod koniec spotkania, gdyby nie seria błędów w pierwszej części gry. Najbardziej wówczas dały o sobie znać kiepska postawa zespołu w obronie oraz umożliwienie zdobycia kilku bramek z rzędu rywalom, co przełożyło się na wyjście przez nich na prowadzenie 16:12 po 26 minutach gry.

Jak mówili niektórzy z zawodników drużyny gospodarzy, być może opóźnienie meczu o ok. 20 minut z powodu spóźnienia się ratownika medycznego i widmo walkowera, spowodowało, że SPR gorzej wystartował, co później miało opłakane skutki.

Po I rundzie SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie zajmuje 10. miejsce w tabeli I ligi, grupy B z 12 punktami, a MKS Tęcza Folplast Kościan – 6. z 16. punktami. Przed sobotnim spotkaniem zespoły były sąsiadami w tabeli z różnicą punktu.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – MKS Tęcza Folplast Kościan 25:28 (13:17)