Gminny żłobek na ukończeniu! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2
Fot. Gmina Ostrów Wielkopolski
Pierwszy, gminny żłobek w Gorzycach Wielkich jest już niemal na ukończeniu. W środku trwają ostatnie prace, montowany jest także plac zabaw dla dzieci. Żłobek wystartuje już w maju tego roku i przyjmie dzieci od 20 tygodnia do trzeciego roku życia.

Prace przy budowie pierwszego gminnego żłobka w Gorzycach Wielkich dobiegają końca. Teren wokół placówki jest już gotowy. Trwa montaż placu zabaw przed budynkiem. W środku zakładane są wykładziny oraz montowane drzwi i armatura łazienkowa.

Przy każdej sali znajduje się łazienka, szatnia oraz magazyn. Budynek posiada duże okna, co sprawia, że żłobek jest jasny i słoneczny. – Cały budynek robi ogromne wrażenie. To bardzo nowoczesna i przestronna inwestycja, na miarę XXI wieku. Bez wątpienia oświatowa wizytówka w Gminie Ostrów Wielkopolski – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt Gminy Ostrów Wielkopolski.

Zewnętrzne ściany w kolorach tęczy przyciągają wzrok. Specjalnie z myślą o najmłodszych z każdej sali zrobione jest wyjście na taras, jest zarówno część zadaszona jak i odkryta. Cały teren dla bezpieczeństwa dzieci został ogrodzony. Budynek usytuowany jest z dala od ulicznego ruchu.

Placówka rusza od maja tego roku. Do poniedziałku, 15 marca trwa rekrutacja dzieci do placówki. Żłobek przyjmuje maluchy w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat.

Żłobek w Gorzycach Wielkich to pierwsza tego typu inwestycja w gminie. Tamtejszy samorząd pozyskał na budowę i funkcjonowanie placówki rekordową w historii gminy dotację w wysokości prawie 6 mln złotych. – Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł: środków unijnych oraz rządowego programu Maluch +. W pierwszym przypadku, pieniądze pozyskano w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła bagatela ponad 3 mln 406 tysięcy złotych – informuje gminny samorząd.

Część środków wspomoże budowę żłobka, ale przede wszystkim, pieniądze przeznaczone będą na pierwsze 2 lata funkcjonowania placówki, czyli na m.in. wypłaty dla pracowników i bieżące utrzymanie żłobka.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Myślałem, że to pergola po której będzie się pięła zieleń, ale niestety wokół niej i pod nią tylko kostka brukowa, więc nawet źdźbła trawy nie będzie. Po co więc to ustrojstwo postawiono? A mogło być tak pięknie, zielono.

  2. Ze zdjęć wygląda, że słupy wiaty zakotwiczone są bezpośrednio w kostce brukowej. Oj, nie wróże takiemu rozwiązaniu długiego żywota.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick