„Gminne” odblaski trafiły do policji [ZDJĘCIA]

0
Fot. UG Ostrów Wlkp.
Dwa tysiące odblaskowych elementów otrzymała od władz gminy Ostrów Wielkopolski, powiatowa komenda policji. To prezent od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która nie pierwszy raz wsparła funkcjonariuszy w walce z używkami.

Jak tłumaczą urzędnicy, odblaski mają wymiar nie tylko materialny. Mają uczyć najmłodszych bezpieczeństwa, a dodatkowo pełnią funkcję edukacyjną, ponieważ widnieje na nich hasło: „Używkom mówię NIE!”. To element ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej skierowanej do uczniów. „Odblaski trafią do najmłodszych mieszkańców naszej gminy, podczas specjalnych zajęć prowadzonych przez policję” – informują urzędnicy.

– Cieszę się, że możemy wesprzeć działania policji i jednocześnie podnieść bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszej gminy – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

W oficjalnym przekazaniu odblasków wzięli udział przedstawiciele gminy z wójtem na czele, a także reprezentanci gminnej komisji oraz policji. – Każdego roku nasza komisja wspiera policję, szczególnie wydział prewencji. W tym roku kupiliśmy elementy odblaskowe, o różnych kolorach i wielkości. Są opaski na rękę, elementy do zawieszenia na ubraniach, rowerach czy plecakach. W sumie wydaliśmy 1,5 tysiąca złotych – wyjaśnia Maria Bera, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick