Gmina Sośnie w elitarnym gronie. Jako jedna z niewielu nie ma długów

0
Fot. sosnie.pl
Mieszkańcy gminy Sośnie mają się z czego cieszyć. Ich gmina jako jedna z niewielu w całym kraju nie jest zadłużona. Tak wynika z wyliczeń Ministerstwa Finansów, biorąc pod uwagę dane z trzech kwartałów 2017 roku.

Łącznie zadłużenie wszystkich polskich gmin (2487) wynosi ponad 54,6 mld zł, co daje 882 zł na mieszkańca. Raptem 96 samorządów nie boryka się z zadłużeniem. Wśród nich znalazła się gmina Sośnie z powiatu ostrowskiego. – Myślę, że warto się tym faktem pochwalić, ponieważ mieszkańców bardzo interesuje to, jakie zadłużenie, jako gmina mamy na chwilę obecną, bo to świadczy również o gospodarzu tej gminy – mówi wójt Stanisław Budzik. – Nie myślę tylko o tym, jak gmina wygląda dziś, ale staram się patrzeć w przyszłość, przewidywać, jak będzie wyglądała za 10 lub 20 lat. Takie szerokie spojrzenie daje możliwość podjęcia odpowiednich inwestycji – dodaje.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Na tle gminy Sośnie jej sąsiedzi nie mają się czym chwalić. Najniższe zadłużenie jest w Sieroszewicach. Wynosi ono nieco ponad 2 mln zł. Najwięcej do oddania ma natomiast Odolanów – 32 mln zł. Gdyby włączyć do tego grona miasto Ostrów Wielkopolski (ponad 70 mln zł zadłużenia), budżet Odolanowa nie wygląda tak tragicznie. Warto jednak pamiętać, że nie tylko kwota jest tu ważna, ale także procent zadłużenia względem wysokości poszczególnych budżetów.

Gmina Sośnie na tle powiatu ostrowskiego:

Źródło: Gmina Sośnie
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick