DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Gmina Jarocin ma nowego skarbnika. Praca na tym stanowisku nie jest jej obca

Gmina Jarocin ma nowego skarbnika. To kolejna zmiana personalna w ostatnich tygodniach w jarocińskim samorządzie.

Iwona Kaźmierczak, nowa skarbnik Jarocina

CZYTAJ: Nowi prezesi – duże wyzwania. „Pieniędzy w spółce nie ma”

Iwona Kaźmierczak nowym skarbnikiem Miasta i Gminy Jarocin. Powołano ją na to stanowisko podczas ostatniej sesji. Wniosek o to, by właśnie ona objęła tę funkcję, złożyła burmistrz Urszula Wyremblewska-Korzyniewska. Formalnie pracę rozpocznie 1 czerwca. Praca w urzędzie – zwłaszcza tym – nie będzie dla niej nowością. Przez wiele lat była pracownikiem, a później dyrektorem Wydziału Finansów Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Zostanie skarbnikiem to wejście na kolejny szczebel w zarządzaniu finansami samorządu.

Zmiana na tym stanowisku była konieczna ze względu na fakt, że jej poprzedniczka Agnieszka Stachowiak złożyła rezygnację z pełnienia funkcji pod koniec kwietnia. Zgodnie z procedurami decyzję o jej odwołaniu musiała podjąć Rada Miejska. Tak się stało, a uchwała w tej sprawie wejdzie wchodzi w życie 31 maja. Stąd 1 czerwca jako data rozpoczęcia pracy nowej skarbnik.

– Już pierwszego dnia po zaprzysiężeniu spotkałam się z panią Iwoną Kaźmierczak, która przekazała mi solidną porcję informacji na temat pracy Wydziału Finansów Urzędu Miejskiego oraz budżetu gminy. Uważam, że to bardzo dobry fachowiec z dużą wiedzą o gminnych finansach. Jestem przekonana, że przejęcie obowiązków skarbnika przez panią Iwonę przebiegnie sprawnie i z korzyścią dla bieżącej pracy urzędu – wyjaśnia burmistrz Urszula Wyremblewska-Korzyniewska.

Nowa skarbnik gminy ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Z jarocińskim urzędem jest związana od ponad 16 lat. Kierowała referatem księgowości i analiz, a także wydziałem finansów. Bycie skarbnikiem nie jest jej obce. Zajmowała się już tymi obowiązkami zastępując Agnieszkę Stachowiak w czasie jej nieobecności.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz